Wpisz kod
Wyszukiwarka
Koszyk jest pusty.

Bez skrupułów – audiobook

Odtwórz fragment:

audiobooki: Bez skrupułów – audiobook
Bestseller

Tom Clancy  

Janusz Zadura  

02.05.2018

polski

1985 min

Biblioteka Akustyczna

978-83-272-4793-3

Ocena: 5 (1 oceniający) Oceń produkt

  • MP3

Bez skrupułów - audiobook

44,90 zł
?

Opis

John Clark i jego prywatne porachunki oraz kulisy tajnej operacji CIA!

Czasy wojny wietnamskiej. Po tragicznej śmierci żony, John Kelly izoluje się od świata, spędzając większość czasu na swoim jachcie „Springer”. Pewnego dnia, podczas podróży na ląd, poznaje Pam, piękną nieznajomą, którą zabiera na swoją wyspę. Tam dowiaduje się o koszmarnej przeszłości dziewczyny, którą więził gang sutenerów i handlarzy narkotyków pod wodzą niejakiego Henry’ego Tuckera. Próbując pomóc nadal więzionym przyjaciołom Pam, wpada w pułapkę, w wyniku której dziewczyna ginie, a on trafia do szpitala. Po odzyskaniu zdrowia rozpoczyna prywatną krucjatę przeciwko jej mordercom.

Ładowanie rekomendacji…

Opinie o produkcie

Ocena: 5 (1 oceniający)

1 - 1 z 1 opinii

  • Ocena:5
    Nina /2018-08-27

    Dotychczas z Johnem Clarkiem spotykałam się gdy był już dojrzałym facetem, ochroniarzem i przyjacielem prezydenta Jacka Ryana lub ważną figurą w supertajnej organizacji Campus, walczącej z terrorystami i innymi złymi osobnikami. Okazuje się, że gdy Tom Clancy wprowadził Clarka w swoje universum, świat, który mimo śmierci autora dzięki jego następcom trwa nadal, że wtedy, w 1972 roku, John Clark nazywał się John Kelly i już wówczas służył wiernie ojczyźnie i sprawiedliwości oraz że robił to... bez skrupułów.

    John Kelly jest weteranem wojny w Wietnamie, nurkiem i byłym żołnierzem Seals w stopniu bosmana. W życiu prywatnym ma pecha. Ciężarna żona ginie w wypadku samochodowym. Pam, dziewczynę, z którą po pewnym czasie nawiązuje gorący romans, dosięga przeszłość w postaci obrzydliwych osobników trudniących się narkobiznesem i sutenerstwem. Kelly jest zrozpaczony ale zemstę, którą uważa za wymierzanie sprawiedliwości, planuje oraz przeprowadza metodycznie i profesjonalnie. Tymczasem, choć w Paryżu trwają rozmowy pokojowe, wojna w Wietnamie jeszcze się nie skończyła. Do Pentagonu dociera wiadomość, że w obozie w wietnamskiej dżungli w koszmarnych warunkach więzieni są amerykańscy jeńcy, o których ich rodziny otrzymały wiadomość, że polegli w walce. Aby nie zaszkodzić rokowaniom pokojowym, operację odbicia jeńców trzeba przeprowadzić dyskretnie. Poproszony o pomoc Kelly, dzięki swym umiejętnościom, odgrywa w akcji ważną rolę.

    Fabuła toczy się więc w powieści dwutorowo. Choć szczegóły militarno-techniczne operacji wietnamskiej nieco mnie znużyły, i mimo że sceneria społeczno-historyczna jakąś specjalną głębią nie grzeszy, uważam, że jest to jeden z lepszych thrillerów sensacyjnych Clancy’ego. Akcja toczy się wartko, pociski bez pudła trafiają celu, a świat po wyeliminowaniu kanalii wydaje się trochę lepszy. Jak to w tego typu powieściach bywa. Świetna interpretacja audiobooka w wykonaniu Janusza Zadury niewątpliwie zwiększa atrakcyjność książki.

1 - 1 z 1 opinii