Wpisz kod
Wyszukiwarka
Koszyk jest pusty.

Callisto – audiobook

Odtwórz fragment:

audiobooki: Callisto – audiobook

Torsten Krol  

Krzysztof Globisz  

01.01.2008

polski

13:49:00

Wydawnictwo Albatros

9788373599765

Ocena: 4.9 (16 oceniających) Oceń produkt

 • MP3

Callisto - audiobook

25,20 zł
?

Opis

Przyprawiona czarnym humorem satyra na współczesną Amerykę, o fabule nasuwającej nieuchronne skojarzenia z takimi powieściami, jak Forrest Gump, Dobry wojak Szwejk i Paragraf 22.

Odell Deefus, niezbyt rozgarnięty młodzieniec z amerykańskiej prowincji, jest mocno zdegustowany niskopłatną pracą w elewatorze zbożowym. Skuszony premią, jaką armia wypłaca każdemu rekrutowi, postanawia zaciągnąć się do wojska.

Oczyma wyobraźni widzi się w roli zbawcy zaprowadzającego demokratyczny ład tam, gdzie królują chaos i anarchia. Spakowawszy najcenniejsze drobiazgi i flachę rumu, wyrusza w podróż do najbliższego punktu werbunkowego. Problemy z samochodem zmuszają go do szukania pomocy w miasteczku Callisto.

Okazuje się, że to siedlisko dziwaków, nieudaczników, narkotykowych dilerów, fanatyków religijnych oraz skorumpowanych policjantów. Świat, którym rządzą hipokryzja, okrucieństwo, zepsucie i zbrodnia? Czarne serce Ameryki w pigułce.

Czyta: Krzysztof Globisz

Ładowanie rekomendacji…

Opinie o produkcie

Ocena: 4.9 (16 oceniających)

1 - 5 z 16 opinii

 • Ocena:5
  zbyszek/2014-06-26

  Świetnie się słucha, także dzięki mistrzowskiej interpretacji czytającego. Nieuchronnie nasuwa mi się pytanie na ile nieprawdopodobne przygody bohatera, zwłaszcza w końcowej części powieści mogą faktycznie mieć miejsce w dzisiejszej mrocznej części naszego świata...

 • Ocena:5
  Igor Semkiv/2013-12-11

  Nie pamiętam żeby kiedy kol wiek mnie tak śmieszyła książka.

  Naprawdę jest dobra.

  Wyśmieją dzisiejsze amerykańskie społeczeństwo - ich tryb życia, strach przed terroryzmem.
  Muzułmanin = terrorysta :)

 • Ocena:5
  Franciszek/2013-02-11

  Rewelacyjna w wykonaniu Krzysztofa Globisza.

 • Ocena:5
  Adam Chałkowski/2012-09-09

  Fenomenalna książka. Ubaw po pachy.

 • Ocena:5
  Kornellia/2012-06-30

  Główny bohater zachowuje się tak absurdalnie, wikła się w tak bezsensowny sposób w tarapaty, że podnosi poziom adrenaliny niewinnemu słuchaczowi. Niewątpliwie autor potrafił tak stworzyć postać, że w niewyjaśniony sposób bohater staje się bardzo bliski, a na samym końcu książki ma się to dziwne uczucie smutku, ze to już koniec, że nie ma możliwości dowiedzenia jakie będą dalsze losy bohatera. Książka bardzo dobra, tylko jak ktoś to wszystko wymyślił?

1 - 5 z 16 opinii