Wpisz kod aktywacyjny
Wyszukiwarka
Koszyk jest pusty.

Ciemna rzeka – audiobook

Odtwórz fragment:

audiobooki: Ciemna rzeka – audiobook

Arnaldur Indriaason  

Andrzej Ferenc  

10.05.2017

polski

552 min

Biblioteka Akustyczna

978-83-2724-619-6

Ocena: 3 (1 oceniający) Oceń produkt

  • MP3

Ciemna rzeka - audiobook

29,90 zł
?

Opis

Każdy ma mroczne sekrety. Niektórzy ukrywają je lepiej od innych.

Młody mężczyzna zostaje znaleziony martwy w kałuży krwi we własnym mieszaniu. Brak śladów włamania. Ofiara jest ubrana w kobiecą koszulkę, zaś na stoliku obok leży fiolka po rohypnolu, inaczej nazywanym pigułką gwałtu. Sprawa trafia do detektyw Elinborg, która w toku śledztwa odkrywa, że zamordowany mógł być seryjnym gwałcicielem. Czy zdolna policjantka zdoła odkryć sekrety tajemniczego życia ofiary i rozwiązać zagadkę brutalnego morderstwa mimo bardzo nikłych poszlak?

 

Ładowanie rekomendacji…

Opinie o produkcie

Ocena: 3 (1 oceniający)

1 - 1 z 1 opinii

  • Ocena:3
    Nina /2017-05-27

    W Reykjaviku zamordowany zostaje młody mężczyzna. Pod nieobecność inspektora Erlendura śledztwo prowadzi policjantka Elinborg. W kieszeni i na stoliku sypialni ofiary policjanci znajdują ślady Rohypnolu, czyli tzw. pigułki gwałtu.

    Kryminalna intryga jest w tej książce wątła, rozwiązanie zagadki przewidywalne. Jest to raczej powieść obyczajowa, z jednoznacznym społecznym przesłaniem w obronie kobiet padających ofiarą gwałtu, które nie bardzo mogą liczyć na skuteczność wymiaru sprawiedliwości, a i reakcje środowiska, szczególnie na prowincji, raczej potęgują niż łagodzą przeżytą traumę.

    Opis czynności śledczych prowadzonych przez Elinborg przeplatają relacje z jej życia rodzinnego. Klimat książki to powaga i dbałość o realia codziennego życia, bez nadmiernej nerwowości. W atmosferę taką idealnie wpasowuje się Andrzej Ferenc, jeden z moich ulubionych lektorów audiobooków.

1 - 1 z 1 opinii