Wpisz kod aktywacyjny
Wyszukiwarka
Koszyk jest pusty.

Krążownik spod Somosierry – audiobook

Odtwórz fragment:

audiobooki: Krążownik spod Somosierry – audiobook

Karol Olgird Borchardt  

Adam Szyszkowski  

01.10.2009

polski

14:18:00

Qes Agency

978-83-61593-09-6

Ocena: 5 (4 oceniających) Oceń produkt

 • MP3

Krążownik spod Somosierry - audiobook

23,99 zł
?

Opis

W odpowiedzi na pytania czytelników po ukazaniu się zbioru opowiadań Znaczy Kapitan powstała trzecia książka z cyklu „morskich opowieści” - Krążownik spod Somosierry autorstwa Kpt. ż.w. Olgierda Borchardta. Części ta stanowi jednocześnie kontynuację, uzupełnienie, jak i epilog. W książce znajdują się opowiadania o tematach bardzo odmiennych od siebie. Są więc wspomnienia ze szkół morskich w Tczewie i Southampton, z rejsów na żaglowcach oraz statkach handlowych i pasażerskich, przekształconych w czasie II wojny światowej w transportowce wojskowe, wchodzące w skład sił alianckich. Jedne opowiadania bawią do łez, inne mrożą krew w żyłach.  W wielu przypadkach autor starał się uzyskać pozwolenie osoby, którą zamierzał opisać w swoich opowiadaniach. Poproszony o nie pewien kapitan, bohater kilku opowiadań, tak odpowiedział: – Nu, wie co! Nu, prawda! Nu, tak co robić? A? A po chwili: – Nu wie co. Nu chętnie się sam uśmieje. Nu, pisz pan! Nu, tak i my polecamy!

Czyta Kapitan jachtowy ż. w., Adam Szyszkowski.

KochAAAni, znaczy… słuchajcie!

Ładowanie rekomendacji…

Opinie o produkcie

Ocena: 5 (4 oceniających)

1 - 4 z 4 opinii

 • Ocena:5
  Jadwiga Skowrońska-Mazur/2015-01-25

  Jeśli ktoś zdążył już pokochać morskie opowieści Borchardta - pokocha i "Krążownika spod Somosierry". Jeśli jeszcze się nie zapoznał - ma szansę się zachwycić. Opowieści jak zwykle barwne, często pobudzające do śmiechu ale i równie często do refleksji. Patriotyzm - jakże inny od współczesnego, przejawiający się czynami a nie pustymi hasłami. I dużo miłości do morza. I szacunku do ludzi.
  Do tego jeszcze = jak zawsze świetna interpretacja Adama Szyszkowskiego. Nic, tylko słuchać, słuchać i słuchać...

 • Ocena:5
  Rafal/2010-05-29

  Piękna książka, pięknie przeczytana. Zmusza do refleksji, a przy tym bardzo wesoła, sprawia, ze robi się cieplej na duszy. Godna polecenia, zarówno ta, jak i pozostałe pozycje Borchardta w interpretacji bardzo dobrego lektora Adama Szyszkowskiego.

 • Ocena:5
  Jarosław Jakubiak/2010-03-11

  Barwnie opisane dalsze losy bohaterów znanych z pierwszej części. Bardzo dobrze przeczytana książka. Słucha się miło i przyjemnie.

 • Ocena:5
  Andrzej Leszczyński/2009-12-14

  Pan Borchardt jest klasą dla siebie. Pan Adam Szyszkowski, także, jest klasą dla siebie. Za to "Krążownik spod Somossiery" jest niby uzupełnieniem "Szamana morskiego" i "Znaczy Kapitana", ale jest zupełnie inny. Zmusza do refleksji tak jak dwie poprzednie już tu wspomniane książki, ale jest patetyczny. Pamiętajmy, "Historię się tworzy, nie pisze". Serdecznie polecam szczególnie młodzieży.

1 - 4 z 4 opinii