Wpisz kod aktywacyjny
Wyszukiwarka
Koszyk jest pusty.

Król Maciuś Pierwszy – audiobook

Odtwórz fragment:

audiobooki: Król Maciuś Pierwszy – audiobook
Ten produkt możesz kupić jeszcze taniej – Zobacz

Janusz Korczak  

Krzysztof Tyniec  

24.08.2011

polski

10:09:34

Biblioteka Akustyczna

978–83–62686–98–8

Ocena: 5 (4 oceniających) Oceń produkt

 • MP3

Król Maciuś Pierwszy - audiobook

29,90 zł
?

Opis

Klasyka literatury dziecięcej. Książka opowiada o małym chłopcu, synu króla. Po śmierci ojca – władcy (matka umarła już wcześniej) Maciuś sam zostaje królem. Z początku uzależniony od ministrów i etykiety jest traktowany jak rozpieszczony maluch. Chce jednak pokazać, że jest odważny jak jego przodkowie. Gdy w kraju wybucha wojna, Maciuś z przyjacielem Felkiem przebiera się za zwykłego żołnierza i wyrusza na front. Tam uczy się pokory, szacunku dla życia, a jednocześnie bycia wytrwałym i opanowanym w każdej sytuacji. Maciuś coraz bardziej wyrywa się spod etykiety i wprowadza wiele reform. Zaprzyjaźnia się z ludożerczym królem Bum–Drumem. Tworzy dziecięcy sejm. Zamieszanie powstałe przez zrównanie dzieci z dorosłymi osłabia kraj Maciusia, na który znów najeżdżają sąsiedzi. Tym razem Maciuś, mimo walecznej obrony, przez tchórzostwo poddanych zostaje pokonany i osądzony. Zostaje skazany na rozstrzelanie, lecz kara w ostatniej chwili zostaje zmieniona na zesłanie na bezludną wyspę.

 

Janusz Korczak, właściwie Henryk Goldszmit (1878 lub 1879 - 1942) - prekursor walki o prawa dziecka, lekarz z wykształcenia i zawodu, pisarz z talentu, wychowawca i pedagog z powołania i wyboru; w latach 1912-1942 dyrektor warszawskiego Domu Sierot dla dzieci żydowskich, od 1919 współorganizator Naszego Domu - dla dzieci polskich, wykładowca w Państwowym Instytucie Pedagogiki Specjalnej, współpracownik wielu pism i założyciel "Małego Przeglądu", pierwszego czasopisma, redagowanego wraz z dziećmi, autor popularnych pogadanek radiowych - gadaninek Starego Doktora. Napisał m.in. "Jak kochać dziecko", "Prawo dziecka do szacunku", "Króla Maciusia Pierwszego", "Króla Maciusia na wyspie bezludnej". Mimo szansy opuszczenia getta pozostał ze swymi podopiecznymi i zginął wraz z nimi wywieziony do obozu zagłady w Treblince.

Krzysztof Tyniec - (ur. 5 lutego 1956 w Nowej Rudzie) – polski aktor filmowy, teatralny i dubbingowy, konferansjer, tancerz. Aktor warszawskiego Teatru Ateneum. Ukończył studia w Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej w Warszawie. Przez wiele lat był jednym z aktorów występujących w telewizyjnym kabarecie Olgi Lipińskiej. W latach 80. występował w roli Pana Fasoli w muzycznych programach dla dzieci: Fasola oraz Tik-Tak. W latach 90. był gwiazdą koncertów Gali Piosenki Biesiadnej. Zwycięzca 5. edycji Tańca z gwiazdami.

Ładowanie rekomendacji…

Opinie o produkcie

Ocena: 5 (4 oceniających)

1 - 4 z 4 opinii

 • Ocena:5
  Iwona Pawlisz/2013-04-03

  Super. Sama z zaciekawieniem tego słucham. Jest to bardzo dobre wyjście dla Dyslektyków i powoduje rozwijanie wyobraźni u Dzieci. Niektórzy mają problemy z czytaniem ale słuchanie lektur to świetny sposób. Polecam.

 • Ocena:5
  Mateusz Gotowiec/2013-04-02

  Książka doskonała! Szczególnie dla dzieci przed snem! Lektor bardzo dobry....

 • Ocena:5
  Barbara Mikusinska/2012-12-25

  Fantastyczna interpretacja K.Tynca, sprawia że ta piękna książka nabiera całkowicie nowego wymiaru. Wspaniały prezent dla dziecka, nastolatka, a także dorosłego. Słucha się z prawdziwą przyjemnością. Gorąco polecam.

 • Ocena:5
  Jacek Bojarski/2012-03-26

  Bajki kupuję z myślą o synu. Król Maciuś pierwszy to kolejna bajka czytana przez Krzysztofa Tyńca i trzeba przyznać, że robi to wyśmienicie. Sam z wielką ochotą wracam do bajek takich jak Król Maciuś Pierwszy i czytanych przez tak wyśmienitych interpretacji.

1 - 4 z 4 opinii

100% gwarancji satysfakcjiMożesz absolutnie bez żadnego ryzyka kupić wybrany produkt z naszej oferty. Chcemy przekonać Cię, że cyfrowe publikacje to przyszłość. Jesteśmy pewni, że ta forma publikacji przypadnie Ci do gustu, dlatego też dajemy 100% gwarancję. Dzięki temu możesz mieć pewność, że albo będziesz zadowolony z naszych produktów... albo zwrócimy Ci pieniądze.