Wpisz kod
Wyszukiwarka
Koszyk jest pusty.

Tysiąc wspaniałych słońc – audiobook

Odtwórz fragment:

audiobooki: Tysiąc wspaniałych słońc – audiobook
Bestseller

Khaled Hosseini  

Maria Peszek  

01.01.2008

polski

12:58:00

Wydawnictwo Albatros

978-83-6578-197-0

Ocena: 4.9 (7 oceniających) Oceń produkt

 • MP3

Tysiąc wspaniałych słońc - audiobook

25,20 zł
?

Opis

Bez wątpienia najwyżej oceniana, najgłośniejsza, najchętniej czytana powieść 2007 roku. Niekwestionowany bestseller nr 1 w ponad 20 krajach świata, sprzedany w imponującej ilości ponad 10 milionów egzemplarzy.

Poprzednia książka Hosseiniego zatytułowana Chłopiec z latawcem także zdobyła niebywałą popularność, a ostatnio została zekranizowana przez Marca Forstera.

Osią fabuły rozgrywającej się w Afganistanie w ciągu ćwierć wieku, są dzieje dwóch kobiet, które zrządzeniem losu poślubią tego samego mężczyznę, despotycznego Rasheeda. Mariam ma zaledwie 15 lat, kiedy zostaje wysłana do Kabulu, by zostać żoną szewca. Druga bohaterka, ambitna i wykształcona Laila, w wyniku wybuchu bomby traci całą rodzinę. Po traumatycznych przejściach dochodzi do siebie w domu Rasheeda i Mariam. Stopniowo między kobietami rodzi się trudna przyjaźń.

Ładowanie rekomendacji…

Opinie o produkcie

Ocena: 4.9 (7 oceniających)

6 - 7 z 7 opinii

 • Ocena:5
  ewa dziekan/2010-03-06

  Tysiąc wspaniałych serc to druga książka tego autora, która bardzo mi się podobała, ale pierwsza, którą wysłuchałam. Lubię poznawać inne cywilizacje, choć o sytuacji kobiet w Afganistanie trochę wiedziałam, to jednak książka mną wstrząsnęła. Wspaniała narracja, doskonała znajomość realiów to atuty tej książki. Szkoda że lektorka temu nie pomaga. Brakowało mi głosu, który oddawałby tragedię kobiet. Czułam pewien dysonans. Mam nadzieję, że następne pozycje, będą szukać innych lektorów, spodobają mi się.

 • Ocena:5
  Justyna Hackmann/2010-01-24

  Treść powiesci bardzo interesująca, pozwala wyobrazić sobie "prawdziwe" życie w Afganistanie, uzupełnia obraz kraju, który zna się z Wiadomości.
  Czytana dobrze, choć mnie do końca interpretacja Marii Peszek nie przekonała, mimo, że bardzo ją cenię jako aktorkę i piosenkarkę.

6 - 7 z 7 opinii