Wpisz kod
Wyszukiwarka
Koszyk jest pusty.

ZNACZY KAPITAN – audiobook

Odtwórz fragment:

audiobooki: ZNACZY KAPITAN – audiobook

Karol Olgierd Borchardt  

Adam Szyszkowski  

01.10.2008

polski

15:54:00

Qes Agency

978-83-61593-00-3

Ocena: 4.9 (9 oceniających) Oceń produkt

 • MP3

ZNACZY KAPITAN - audiobook

23,99 zł
?

Opis

Książka uznawana przez polskich żeglarzy za kultową. Autor - Karol Olgierd Borchardt, opowiada o swoich doświadczeniach: o polskich statkach, na których pełnił służbę, ciekawych rejsach, marynarskim życiu. To zbiór 37 świetnie napisanych morskich opowieści, rozśmieszających i wzruszających, o wytrawnych wilkach morskich, wspaniałych romantykach, dla których morza, statki i podróże stanowiły sens i treść życia.

Znaczna część książki poświęcona jest słynnemu kapitanowi żeglugi wielkiej Mamertowi Stankiewiczowi, który był dla autora niedoścignionym wzorem, mentorem i nauczycielem.

Marynarze wspominają go jako doskonałego nawigatora, człowieka wielkiej klasy, a także przełożonego, który nigdy nie zadrasnął och godności osobistej.

Znaczy Kapitan, jest jedną z najchętniej czytanych polskich książek. Znalazł się w wykazie tytułów „Kanonu na koniec wieków” dziennika Rzeczpospolita.

Ładowanie rekomendacji…

Opinie o produkcie

Ocena: 4.9 (9 oceniających)

1 - 5 z 9 opinii

 • Ocena:4
  Eugniusz KLUCZYNSKI/2012-07-27

  Dobra jakość, lektor jest zrozumiały.

 • Ocena:5
  Jarosław Kubacki/2011-08-17

  Cudowna książka, dobrze czytana.
  Po raz pierwszy nie denerwuję się, gdy stoję w korkach....

 • Ocena:5
  Rafal/2010-05-29

  Fantastyczna książka pisana pięknym językiem. Czytałem wszystkie książki Borchardta. Sięgam po nie bardzo często, znam niemal na pamięć, ale słuchając audiobooka odkrywałem je na nowo. Bardzo dobry lektor, nie spieszy się i często delektuje się każdym wypowiadanym słowem jak tytułowy Znaczy Kapitan. Słucha się tego z dużą przyjemnością. Książki Borchardta to kawal polskiej historii widzianej od morza. Gorąco polecam wszystkie trzy dostępne tu pozycje tego autora, szczególnie dla tych, których meczy już to obecne wokoło chamstwo, malkontenctwo i roszczeniowe podejście do życia. Warto przenieść się do czasów, w których "być" było ważniejsze od "mieć" i w których przyjaźń, patriotyzm i poświecenie nie były wyśmiewane, ale stanowiły o wartości człowieka.

 • Ocena:5
  Piotr Zaczek/2009-09-28

  Bardzo fajna książka.
  Bardzo sympatycznie przeczytana, miło się słucha
  Polecam

 • Ocena:5
  Anna Grabka/2009-08-09

  Ciekawa publikacja. Momentami jednak nieco nudna. Słychać, że lektorowi też się dłużyło. :) Pozycja dobra dla miłośników przygód morskich.

1 - 5 z 9 opinii