Wpisz kod aktywacyjny
Wyszukiwarka
Koszyk jest pusty.

Życie seksualne kanibali – audiobook

Odtwórz fragment:

audiobooki: Życie seksualne kanibali – audiobook
Bestseller

J. Maarten Troost  

Tomasz Sobczak  

14.06.2017

polski

605 min

Biblioteka Akustyczna

978-83-272-4631-8

Ocena: 3 (1 oceniający) Oceń produkt

  • MP3

Życie seksualne kanibali - audiobook

29,90 zł
?

Opis

W wieku dwudziestu sześciu lat Maarten Troost – nieustannie wciskający drzemkę na budziku życia przez zdobywanie kolejnych bezużytecznych stopni naukowych i serię dorywczych prac –  postanowił w końcu spakować klapki i udać się wraz ze swoją dziewczyną na Tarawę, jedną z wysp na Południowym Pacyfiku w Republice Kiribati. Maarten był wyczerpany i bez pomysłu na życie, a wizja rzucenia wszystkiego i wyjechania na krańce świata wydała mu się niezwykle romantyczna. Maarten powinien być mądrzejszy.

Życie seksualne kanibali to niezwykle zabawna opowieść o tym, jak wyobrażenia autora – przyzwyczajonego do zachodniego komfortu życia – na temat egzotycznej, rajskiej wyspy zderzają się z rzeczywistością. Co rusz popadając w komiczne kłopoty, Maarten podejmuje nierówną walkę z nieustępliwym, dusznym gorącem, śmiercionośnymi bakteriami, zanieczyszczonym oceanem i dobiegającymi zewsząd dźwiękami Makareny, ulubionej – i chyba jedynej, jaką znają – piosenki mieszkańców Tarawy. Przez dwa lata Troost i jego dzielna dziewczyna Sylvia zamiast beztroskiego plażowania, będą mierzyć się z: a) niekompetentnymi urzędnikami państwowymi, b) niepokojąco dużymi stworzeniami, c) okresowym blackoutem, d) brakami żywnościowymi (w tym z Wielkim Kryzysem Piwnym). A to wszystko w otoczeniu ekscentrycznych – albo szalonych, zależy, jak patrzeć – lokalsów, na czele z Półżywym Fredem i samozwańczym Wieszczem Tarawy (brytyjski pijak, który w życiu nie napisał ani jednej linijki).

Życie seksualne kanibali to jedna z najbardziej oryginalnych książek podróżniczych ostatnich lat, a według CNN jedna z najzabawniejszych książek podróżniczych w historii. Rzeczywiście bawi do łez.

J. Maarten Troost (ur. 1969) – holendersko-amerykański podróżnik i autor książek podróżniczych. Troost jest autorem trylogii o Południowym Pacyfiku: Życie seksualne kanibali (2004), Getting Stoned with Savages (2006) i Headhunters on my Doorstep (2013), wydał również książkę o wpółczesnych Chinach. Publikuje m.in. w „The Atlantic Monthly”, „The Los Angeles Times”, „The Washington Post”, „The Huffington Post”.

Ładowanie rekomendacji…

Opinie o produkcie

Ocena: 3 (1 oceniający)

1 - 1 z 1 opinii

  • Ocena:3
    Nina /2017-09-01

    Niewątpliwą zaletą książki jest dostarczenie wiedzy, że istnieje kraj zwany Kiribati, że jest to koniec świata, choć, wbrew przypuszczeniom, gęsto zaludniony, że upał panuje tam niemiłosierny, ludzie i zwierzęta żyją rytmem zupełnie innym niż w krajach znanych przedtem autorowi i jego dziewczynie Sylvii, że widoki na Tarawie i innych wyspach atolu są urzekające, kolor nieba i Pacyfiku ma intensywność, przy której dziela Picassa z okresu niebieskiego wydają się szarobure, że do rekinów w wodzie i szczurów oraz innych stworzeń, uznawanych w naszej cywilizacji za dokuczliwe i roznoszące choroby na lądzie, można się przyzwyczaić, że można żyć bez prądu, czystej wody itd. itp.

    Maarten i Sylvia spędzili na Tarawie dwa lata, ona wysłana tam przez organizację pozarządową, on jako osoba towarzysząca, obserwator, człowiek szukający swojego miejsca na ziemi. Przewodnik po krainie Kiribati, zagubionej gdzieś na równikowym Oceanie Spokojnym (angielski podtytuł książki: Adrift in the Equatorial Pacific), ma charakter specyficzny. No bo jak pisać o życiu ludzi, którym, owszem, tzw. cywilizacja zachodnia kika mało ciekawych wzorców dostarczyła, ale którzy nie zamierzają odstępować od swoich utrwalonych obyczajów czy w jakikolwiek sposób zmieniać swojej mentalności, jak o tym pisać, aby nie wpadać w protekcjonizm lub zgoła nie wzbudzać zniesmaczenia graniczącego z obrzydzeniem, relacjonując np. niektóre zwyczaje kulinarne czy hmm.. higieniczne? W Ameryce uznano dzieło Troosta za jedną z najdowcipniejszych książek roku (pierwsza publikacja w roku 2003). Taki był zapewne zamysł autora, wzmocniony deklaratywnym zachwytem nad luzackim podejściem do życia tubylców, ludzi szczęśliwych bez względu na koleje losu. Ale cóż, choć bogactwa przeżyć i sprawności w ich opisie autorowi odmówić nie można, humor sytuacyjny i językowy specjalnie porażającego wrażenia nie robią, a i protekcjonalnego tonu nie zawsze udało mu się uniknąć. Narracja audiobooka też, moim zdaniem, specjalnie porywająca nie jest.

1 - 1 z 1 opinii