Wpisz kod
Wyszukiwarka
Koszyk jest pusty.

Mówią Wieki - wydanie specjalne – e-wydanie – 3/2018

TANIEJ 5 %

3/2018

30.10.2018

polski

Oficyna Wydawnicza "Mówią Wieki"

18978088

  • PDF
  • Dostęp online PDF

W numerze:

Opis nru spec „Polskie dziedzictwo za granicą”

Numer powstał we współpracy z Instytutem „Polonika”. We wstępie prof. Michał Kopczyński pisze: w ostatnich trzech stuleciach polskie dzieje tak się układały, że wielu Polaków znalazło się poza granicami kraju. Pozostały pamiątki po ich obecności. Często zapomniane, niekiedy celowo niszczone, stopniowo znikały z naszej pamięci kulturowej. To wydanie „Mówią wieki” to jeden z elementów przywracania owej pamięci!

Przeczytamy tu o polskich nagrobkach na cmentarzach w Paryżu, Lwowie i Wilnie. O polskich kościołach na dawnych kresach Rzeczypospolitej i w Stanach Zjednoczonych. Ale też o Polakach, tych znanych i nieznanych, którzy swą pracą poza granicami kraju przyczynili się do rozsławienia polskości: o Bronisławie Piłsudskim, Ignacym Domeyce, Erneście Malinowskim, Henryku Siemiradzkim, a także o zupełnie zapomnianych takich jak Jan Mioduszewski z Odessy, czy polscy inżynierowie z Lipawy.

O osiągnięciach polskich naukowców i inżynierów piszą profesorowie Wojciech Morawski i Bolesław Orłowski. Ten pierwszy o twórcach Borysławskiego zagłębia naftowego. Drugi zaś o Polskim wkładzie w zwycięstwo sprzymierzonych podczas II wojny światowej.

Ponadto o stanie obecnym i planach zachowania polskiego dziedzictwa kulturowego za granicą - wiadomości z pierwszej ręki w wywiadach z dyrektor Instytutu POLONIKA, Dorotą Janiszewską- Jakubiak i wiceministrem Jackiem Milerem.

Mówią Wieki - wydanie specjalne - e-wydanie – 3/2018

9,40 zł 9,90 zł
?

Kup Mówią Wieki - wydanie specjalne – e-wydanie – 3/2018 / e-wydanie

Forma zakupu
 

Mówią Wieki - wydanie specjalne – e-wydanie – 3/2018

  • 3/2018
    • PDF
    • Dostęp online PDF
9,40 zł 9,90 zł
19 pkt?
Ładowanie rekomendacji…

Opinie o produkcie

Ocena: 0 (0 oceniających)

Bądź pierwszą osobą, która doda opinię!