Tygodnik Powszechny – e-wydanie – 43/2019
Opis
„Tygodnik Powszechny” – najszybciej rosnący tygodnik opinii w Polsce
„Kogo męczy jałowa wojna polsko-polska, kto chce się dać zaskoczyć, zamiast czytać dzień w dzień i tydzień w tydzień ten sam tekst utwierdzający go w jego jedynie słusznych poglądach na wiarę, politykę, ekonomię i Pana Boga – niech sięga po „Tygodnik”.
Na zbudowaniu takiego miejsca wytchnienia i zaskoczenia czytelniczek i czytelników najbardziej nam zależy” - Piotr Mucharski, redaktor naczelny
Pełen obraz tygodnia: o kuluarach wielkiej polityki pisze Andrzej Stankiewicz, o ekonomii i pracy Rafał Woś, Polskę i Polaków w reportażu i rozmowach opisują Anna Goc, Katarzyna Kubisiowska, Mariusz Sepioło, stan stosunków polsko-żydowskich monitorują Michał Okoński, a z Izraela – Karolina Przewrocka-Aderet. Nieoficjalny dział przyrodniczy to teksty Łukasza Kwiatka o małpach, Stanisława Łubieńskiego o ptakach, Adama Robińskiego o pszczołach, fokach i łosiach, i Michała Książka o drzewach, lasach i puszczach. Satyrycznych rysunków komentujących aktualności dostarcza Bartosz Minkiewicz, autor komiksów „Wilq”.
Nieoczywiste analizy na przecięciu polityki, religii i popkultury tworzy Marcin Napiórkowski. Najnowsze seriale odkrywają Jakub Majmurek i Piotr Tarczyński, o książkach piszą Monika Ochędowska, Magdalena Nowicka-Franczak, Ryszard Koziołek czy Marek Bieńczyk. Wśród felietonistów są Andrzej Stasiuk, Anna Dziewit-Meller, Jan Klata, felietony społeczno-kulinarne pisze Paweł Bravo. Co tydzień najważniejsze filmy recenzuje nagradzana krytyczka Anita Piotrowska. Piszemy też o muzyce współczesnej i poważnej, o teatrze i operze, o najgorętszych wydarzeniach i sporach.
Wielokrotnie nagradzany dział zagraniczny to korespondenci z całego świata: jesteśmy m.in. w Afryce, Iraku i Turcji, nasz dziennikarz jako pierwszy z polskich mediów był na Lampedusie, od początku towarzyszymy wydarzeniom na Ukrainie, jesteśmy też m.in. w Nowym Jorku i Waszyngtonie, w Izraelu i Niemczech, z Bangladeszu piszemy o czystkach etnicznych, a z Wenezueli o gospodarczym krachu. Członkiem działu Świat jest pisarz i reporter Wojciech Jagielski.
„Tygodnik Powszechny” to katolicyzm otwarty. To najważniejsze informacje i analizy o Kościele papieża Franciszka. Duchowość, medytacja, stosunki państwo-Kościół – nie unikamy żadnego tematu. Piszemy o reakcjach Kościoła wobec skandali związanych z molestowaniem seksualnym i o świecie wobec Kościoła – wśród autorów Szymon Hołownia, ks. Adam Boniecki, ks. Michał Heller, Zuzanna Radzik, o. Ludwik Wiśniewski.
„Tygodnik Powszechny”: weź, czytaj!
Kup Tygodnik Powszechny – e-wydanie – 43/2019 / e-wydanie
Opinie o produkcie
- /2019-10-15
Produkt oczywiście znamienity.
Formułą dystrybucji jasna i intuicyjna. - /2019-05-16
Warto poświęcić chwilę, która nie zostanie zmarnowana lecz wzbogacona o nowe spojrzenie na świat a nie tylko na wąski ogródek lokalny. Istotą Tygodnika są ludzie, którzy piszą gdyż każdy może wybrać czy zapozna się z tekstem czy nie - i to jest największą wartością "dodaną" do opisu rzeczywistości.
- /2018-12-03
Ciekawe czasopismo. Wiele przydatnych artykułów.
- /2018-09-25
Bardzo dobry i wyważony o charakterze katolickim, nareszcie można poczytac krytyczne artukuły o kościele i partii rządzącej (stan 2018) ale bez nacechowania jadem i nienawiścią. Dużo równiez artykułow pozytywnych i poszerzających horyzonty. Polecam dla osób otwrtych na konstruktywną krytykę i ciekawe tematy. Raczej nie dla osób szukających sensancji.
- /2018-06-09
Znakomity, wyważony, obiektywny, TP to dziennikarstwo na najwyższym poziomie.
1 - 5 z 119 opinii