Wpisz kod
Wyszukiwarka
Koszyk jest pusty.

Carska roszada – ebook

Melchior Medard  

05.08.2013

polski

416

Erica

978-83-64185-50-2

Ocena: 4 (1 oceniający) Oceń produkt

  • EPUB
  • MOBI

Carska roszada - ebook

24,99 zł
?

Opis

Koniec XIX wieku, Warszawa. Miasto niespokojne, dopiero co spacyfikowane po kolejnym spisku antycarskim. Miasto wielkich interesów i ekskluzywnych hoteli, ale też dzielnic biedy i zawszonych burdeli.
Miasto, w którym ktoś w okrutny sposób morduje kobiety...

Estar Pawłowicz Van Houten, tajny urzędnik do zadań specjalnych, przyjeżdża ze stolicy Imperium, by wyjaśnić sprawę zabójstw młodych kobiet. Musiał radzić sobie już z podobnymi wyzwaniami, nie tylko w Rosji. W pracy śledczego wykorzystuje najnowsze zdobycze nauki i techniki. Czasem wywołuje to podziw, a czasem niesmak kolegów z policji.

Dopiero w Warszawie Van Houten orientuje się, że sprawa ma drugie, a nawet trzecie dno. Zaczyna się rozgrywka sięgająca szczytów władzy i europejskich dworów monarszych. Szpiedzy, mordercy, zboczeńcy, piękne kobiety, spiski, zabójstwa – oto świat tajnego radcy Estara Pawłowicza.

Carska roszada jest nie tylko emocjonującą, trzymającą w napięciu opowieścią kryminalno-szpiegowską. To także bogaty, soczysty i chwilami szokujący obraz dawnej Warszawy, w której krzyżowały się interesy największych ówczesnym mocarstw.

Melchior Mateusz Medard, syn Marty, pojawił się na świecie w 1964 roku, w Saint-Vincent-la-Commanderie. Po powrocie pod ojczystą, czerwono-białą strzechę, zdobył w swoim czasie laury akademickie. Mimo to otworzył „francuską” knajpę, a brak problemów (gł. finansowych) spowodował, iż zechciał parać się literaturą.

Ładowanie rekomendacji…

Opinie o produkcie

Ocena: 4 (1 oceniający)

1 - 1 z 1 opinii

  • Ocena:4
    Maciej Rodak/2014-06-02

    Nietypowe osadzanie fabuły jak na polską beletrystykę. Z zasady polski czytelnik ma kłopoty z sympatią dla głównego bohatera, jeśli ten jest carskim urzędnikiem przysłanym do Warszawy...
    Jednak akcja tocząca się r realiach XIX-wiecznej Warszawy, znanej choćby z "Lalki" (zresztą występuje tu sklep Wokulskiego) wciąga i książkę czyta się po prostu dobrze.

1 - 1 z 1 opinii