Wpisz kod
Wyszukiwarka
Koszyk jest pusty.

Ginekolodzy. Tajemnice gabinetów – ebook

Izabela Komendołowicz  

17.09.2018

polski

226

WAB

978-83-280-6104-0

Ocena: 4 (1 oceniający) Oceń produkt

 • EPUB
 • MOBI

Ginekolodzy. Tajemnice gabinetów - ebook

31,99 zł
?

Opis

"Ginekolodzy. Tajemnice gabinetów" to wciągająca i trzymająca książka napisana przez Izę Komendełowicz. To pełen obraz środowiska, które decyduje o najważniejszych i najbardziej intymnych obszarach życia Polek.
Autorka rozmawia z postaciami ekstremalnie kontrowersyjnymi i zderza ze sobą skraje opinie specjalistów.

Co takiego dzieje się w gabinetach ginekologicznych, że dla ponad połowy Polek wizyty w nich wiążą się ze wstydem, z traumą i upokorzeniem? Izabela Komendołowicz w swoich rozmowach z lekarzami oraz pacjentkami nie tylko ujawnia sekrety gabinetów - czasem zabawne, a czasem przerażające  -  ale porusza także kontrowersyjne i szalenie ważne tematy: aborcji, in vitro, dostępności antykoncepcji…
Czy można zmusić kobietę do porodu? Dlaczego Polki nie korzystają z darmowych badań w ramach profilaktyki nowotworowej?
Czy ginekologów powinna obowiązywać klauzula sumienia? To nieliczne z wielu pytań, które zadaje swoim rozmówcom Komendołowicz. Z ich odpowiedzi wyłania się skomplikowany obraz polskiej ginekologii, w której przekonania i wartości wyznawane przez lekarzy ścierają się z potrzebami i wymaganiami pacjentek.
To obowiązkowa lektura nie tylko dla kobiet, ale także dla ich mężów i ojców.

Iza Komendełowicz – dziennikarka z ponaddwudziestoletnim doświadczeniem, ma na koncie setki wywiadów i reportaży. Autorka Elki, biografii Elżbiety Czyżewskiej, współautorka Podwójnie urodzonego, wywiadu rzeki z Witoldem Pyrkoszem. Dziennikarstwo to jej praca, pasja i miłość. Ale kiedyś marzyła, żeby zostać lekarzem i ratować ludzi. I trochę to marzenie zrealizowała w trakcie zbierania materiałów do książki "Ginekolodzy. Tajemnice gabinetów".

Ładowanie rekomendacji…

Opinie o produkcie

Ocena: 4 (1 oceniający)

1 - 1 z 1 opinii

 • Ocena:4
  Justyna/2019-01-07

  Książka jest bardzo ciekawa. Są w niej pokazane różne poglądy o aborcji lub porodzie, niektóre wydają mi się skrajnie pro-life. Kilka wypowiedzi lekarzy, szczególnie pod koniec książki w rozdziałach o porodzie i partnerach, wydało mi się chamskich. Doktor mówi o braku szacunku dla lekarzy w dzisiejszych czasach, a sam wypowiada się o pacjentkach jak o osobach, które nie wiedzą nic o swoim ciele i bez sensu pytają lekarza o swój stan zdrowia.
  Wstrząsnęły mną opisy chorób nowotworowych i możliwych komplikacji ciąży. Teraz będę pamietała żeby się badać regularnie.
  Książka jest ciekawa ale napewno nie dałabym jej dziewczynie która jeszcze nigdy nie była u ginekologa, raczej dla osób które kilkukrotnie odwiedziło już tego lekarza.

1 - 1 z 1 opinii