Wpisz kod
Wyszukiwarka
Koszyk jest pusty.

Król odszkodowań – ebook

John Grisham  

21.03.2013

polski

404

Wydawnictwo Albatros

978-83-7885-035-9

Ocena: 4.4 (5 oceniających) Oceń produkt

 • EPUB
 • MOBI

Król odszkodowań - ebook

28,50 zł
?

Opis

Biuro Obrońcy Publicznego w Waszyngtonie nie jest najlepszą odskocznią do kariery dla młodego zdolnego prawnika. Clay Carter pracuje tam zbyt długo i podobnie jak większość jego kolegów marzy o lepszej pracy w prywatnej kancelarii.

Sposobność do długo oczekiwanej zmiany nadarza się, gdy sąd wyznacza go na obrońcę z urzędu czarnoskórego chłopaka oskarżonego o zabójstwo swego rówieśnika. Wina jego klienta jest bezsporna, motywy działania – niezrozumiałe. Ot, po prostu jeszcze jedno z serii bezsensownych ulicznych morderstw, jakie policja notuje każdego tygodnia. Przygotowując się do procesu, Clay natrafia na niepokojące informacje, które wskazują, że zbrodnia może mieć drugie dno, że prawdopodobnie istnieje wspólny mianownik kilku podobnych zabójstw.

Niespodziewanie z młodym adwokatem kontaktuje się niejaki Max Pace, przedstawiciel wielkiej firmy farmaceutycznej, proponując Clayowi interes życia: w zamian za 15 milionów dolarów, ma dogadać się z kim trzeba i wyciszyć sprawę, która jego mocodawców mogłaby doprowadzić do ruiny. Carter podejmuje decyzję, która raz na zawsze odmieni jego przyszłość. Wkrótce przychodzą kolejne sprawy, kolejne gigantyczne pieniądze i to o czym śni każdy prawnik – tytuł „nowego króla odszkodowań”. Niestety, wszystko ma swoją cenę...

Ładowanie rekomendacji…

Opinie o produkcie

Ocena: 4.4 (5 oceniających)

1 - 5 z 5 opinii

 • Ocena:5
  Bogumiła Nonckiewicz-Steliga/2013-12-27

  Dobra książka. Wprawdzie rzecz dzieje się w USA, ale można ją z powodzeniem na inne kraje np. na Polskę. Korupcja wielkich firm farmaceutycznych, nie do końca przebadane leki ( często szkodzące zdrowiu), niewyobrażalnie wielkie pieniądze. A efekt końcowy? Dobry adwokat pomagający ludziom z ulicy wplątuje się przez swoją chciwość w zbiorowe procesy odszkodowawcze, staje się bogatym człowiekiem ale w końcu "ląduje" w punkcie wyjścia i wraca do swojej pierwszej miłości. Warto przeczytać choćby dlatego, żeby się przekonać ,że nie ma cudownych leków, a za każdym nowym lekiem stoją olbrzymie pieniądze.

 • Ocena:3
  Grzegorz/2013-11-25

  jedna ze słabszych pozycji Grishama. Trochę naiwna, moralizatorska, ale czyta się dobrze.

 • Ocena:5
  Przemysław Mirecki/2013-11-07

  Można by powiedzieć "stary dobry Grisham". Napięcie rośnie, a solidna podbudowa wiedzą prawniczą sprawia, że opisywana historia brzmi wiarygodnie. Gorąco polecam.

 • Ocena:5
  Krzysztof Siemieński/2013-11-06

  Grisham jak zawsze świetny. Po prostu.

 • Ocena:4
  maria jokiel/2013-05-09

  Autor opisuje chciwość prawników i ich niebotyczne zarobki za składanie tzw. pozwów zbiorowych. W przypadku recenzowanej powieści pozwy są przeciwko firmom farmaceutycznym. Moim zdaniem, chociaż potępiam działania prawników za ich chciwość i zyski kosztem klientów najbardziej winne są firmy farmaceutyczne, które "wciskają" chorym nie do końca przebadane leki.

1 - 5 z 5 opinii