Wpisz kod
Wyszukiwarka
Koszyk jest pusty.

List do mojego życia. Historia wypalenia zawodowego – ebook

Miriam Meckel  

19.11.2012

polski

224

Kurhaus Publishing

978-83-935780-2-3

Ocena: 3.7 (3 oceniających) Oceń produkt

 • EPUB
 • MOBI

List do mojego życia. Historia wypalenia zawodowego - ebook

29,90 zł
?

Opis

Człowiek sukcesu rozpada się na kawałki. Miriam Meckel uważana była za symbol zawodowego spełnienia - do czasu załamania związanego z wypaleniem zawodowym. List do mojego życia to wnikliwe studium nie tylko samego wypalenia jako współczesnej choroby cywilizacyjnej, ale też diagnoza społeczeństwa. Opis świata, w którym poddawani jesteśmy coraz większej presji technologii i bycia online, a tempo życia staje się coraz szybsze, wręcz zawrotne. Ta książka to inspiracja do refleksji nad osobistym światem 2.0.

Przedmowę do wydania polskiego książki napisała Ewa Wanat, była redaktor naczelna radia TOK FM.

 

Miriam Meckel (ur. 1967), profesor komunikacji korporacyjnej, dyrektor Instytutu Zarządzania Mediami i Komunikacji na Uniwersytecie w St. Gallen w Szwajcarii. W latach 2001-2002 była sekretarzem stanu i rzeczniczką rządu Wolfganga Clementa w Nedrenii-Północnej Westfalii. Jest autorką licznych esejów naukowych i artykułów prasowych, poświęconych mediom, ekonomii i cyberpolityce. Wydała kilka książek, m.in. Das Gluck der Unterreichbarkeit, Die Globale Agenda i Next.

Ładowanie rekomendacji…

Opinie o produkcie

Ocena: 3.7 (3 oceniających)

1 - 3 z 3 opinii

 • Ocena:4
  Krzysztof Siemieński/2013-07-14

  Gonimy, gonimy, spalamy się... Po co? Czy pieniądze są najważniejsze w życiu? Ciekawa książka o wypaleniu zawodowym.

 • Ocena:4
  Robert MACIASZEK/2013-06-21

  Książka pisana bardzo otwartym językiem. Powaliła mi odnaleźć wiele odczuć i zachowań, które nie są mi obce. Bardzo nastrojowa i sugestywna forma przekazu. Z rzeczy, które mi trochę przeszkadzały to zupełnie inna perspektywa osoby pełniącej wysokie funkcje w amerykańskiej organizacji. Tutaj już nie znajduje analogii do sytuacji przeciętnego pracownika korporacji. Ale pewnie też nie o to w tym chodziło. Polecam.

 • Ocena:3
  Michał Kastelik/2012-12-24

  Jedna z pierwszych książek, które kupiłem na Nexto. Mirian Meckel, to kobieta, która przez pewien etap życia pracowała bardzo intensywnie. Duży wpływ na treść tej książki ma to, że jest ona Niemką. Jest samotna, nie wspomina nigdzie o mężu, czy też dzieciach. Taki zwykły singiel można by powiedzieć. Tylko singiel, który przekroczył już pewien wiek i okazało się, że sposób życia jaki obecnie prowadzi, wymaga zmiany.

  Spodziewałem się bardziej poradnika, jak sobie dać radę, listę paru wskazówek, a książka to tak naprawdę dziennik pani Miriam. Dziennik w wielu miejscach bardzo osobisty.
  Z drugiej strony opisuje ona sposób działania kliniki, gdzie przebywała, opisuje zajęcia etc.

1 - 3 z 3 opinii