Wpisz kod aktywacyjny
Wyszukiwarka
Koszyk jest pusty.

Millennium: Mężczyzna, który gonił swój cień – ebook

Bestseller

David Lagercrantz  

07.09.2017

polski

424

Czarna Owca

9788380153851

Ocena: 3 (2 oceniających) Oceń produkt

 • EPUB
 • MOBI

Millennium: Mężczyzna, który gonił swój cień - ebook

34,99 zł
?

Opis

Lisbeth Salander, dziewczyna, która igrała z ogniem, nigdy w pełni nie odkryła, kto stał za koszmarem jej dzieciństwa. Gdy Holger Palmgren opowiada jej o starych dokumentach, Lisbeth czuje, że nareszcie ma szansę poznać całą prawdę o machinie, która zniszczyła jej rodzinę. Jednak im bliżej jest rozwiązania tajemnicy, tym większe grozi jej niebezpieczeństwo. Wraz z Mikaelem Blomkvistem dotrze tam, gdzie szaleństwo naukowca i brutalne nadużycia władzy splotły się w jedno. Nie wszyscy wyjdą z tego cało.

Mężczyzna, który gonił swój cień, piąta książka w serii Millennium, to złożona i wciągająca powieść osnuta wokół kwestii honoru, tajemnic badań genetycznych i zaawansowanych ataków hakerskich – współczesnego sposobu prowadzenia wojny. To także wyjaśnienie zagadki, skąd się wziął i co oznacza słynny tatuaż ze smokiem.

Ładowanie rekomendacji…

Opinie o produkcie

Ocena: 3 (2 oceniających)

1 - 2 z 2 opinii

 • Ocena:3
  Tomasz O./2017-09-15

  Zdecydowanie najsłabsza książka z cyklu Millenium. Ocena dostateczna i tak trochę na wyrost. Akcji starczyło na 1/5 książki, reszta to, niestety, nudy. Może jeszcze nie zniechęciła do zakupu ewentualnej następnej, ale kolejna tak słaba i z mojej strony będzie koniec.

 • Ocena:3
  Nina /2017-09-15

  No cóż, jest to pozycja z dolnej strefy stanów średnich skandynawskich kryminalnych sensacji. Czytało mi się ją nieco lepiej niż poprzednie dzieło Lagercrantza. Ale zastrzeżenia mam podobne. Najważniejsze to oczywiście nieszczęsny pomysł uzurpowania sobie praw do spuścizny po Stiegu Larssonie, spłaszczenie postaci dwojga głównych bohaterów, przede wszystkim Lisbeth Salander, a także relacji między nią i Mikaelem Blomkvistem.

  Jest to opowieść, a właściwie dwie historie na siłę połączone osobami bohaterów, każda o tematyce dość modnej we współczesnej tzw. postępowej literaturze. Jeden wątek ociera się o wykorzystywanie nauki w eksperymentach na ludziach, a konkretnie, na bliźniakach wychowywanych w krańcowo różnych środowiskach. Drugi wiąże się ze zniewoleniem dziewcząt w radykalnych islamskich rodzinach.

  Owszem, każda z tych historii została nieźle wymyślona, łącznie z postaciami w nich występującymi. Gdyby jeszcze były lepiej opisane! Szwankuje, moim zdaniem, prawie wszystko, kompozycja, dramaturgia, logika, wiarygodność, język. Niewiele w tej książce z atmosfery oryginalnej trylogii, szczególnie z jej najlepszego, pierwszego tomu.

1 - 2 z 2 opinii