Wpisz kod
Wyszukiwarka
Koszyk jest pusty.

Odmiana przez przypadki – ebook

Hanna Cygler  

18.06.2014

polski

384

Rebis

9788378182849

Ocena: 3 (1 oceniający) Oceń produkt

  • EPUB
  • MOBI

Odmiana przez przypadki - ebook

27,90 zł
?

Opis

<!-- /* Font Definitions */ @font-face {font-family:"Cambria Math"; panose-1:2 4 5 3 5 4 6 3 2 4;} /* Style Definitions */ mal, mal, mal {margin:0cm; margin-bottom:.0001pt; font-size:12.0pt; font-family:"Times New Roman","serif";} .MsoPapDefault {margin-bottom:10.0pt; line-height:115%;} @page Section1 {size:595.3pt 841.9pt; margin:70.85pt 70.85pt 70.85pt 70.85pt;} n1 {page:Section1;} -->

Początek nowego milenium ma oznaczać dla Zosi i Witka Halmanów nowe życie. Marzenia o spokoju i stabilizacji wkrótce okazują się nierealne. Trzeba stawić czoło nowym wyzwaniom, które przynosi codzienne życie, praca i problemy dorastających dzieci. Odzywają się też duchy przeszłości, stanowiące całkiem realne zagrożenie. Gdańsk, Londyn, Warszawa, Sydney… Rozgałęziona rodzina Halmanów przemierza kraje i kontynenty, poszukując swojego miejsca w życiu.

Odmiana przez przypadki jest jedenastą książką autorki takich popularnych powieści, jak Tryb warunkowy, Kolor bursztynu oraz Czas zamknięty. Jak zwykle czytelnik może liczyć na  szybką akcję, przeplatanie się wątków obyczajowych,  politycznych i  miłosnych oraz... dużą dawkę optymizmu.

Hanna Cygler - z urodzenia i zamiłowania gdańszczanka. Zawodowo zajmuje się tłumaczeniem ze szwedzkiego i angielskiego, a dla przyjemności - czytelników i swojej - pisze powieści (nie tylko dla kobiet).

Ładowanie rekomendacji…

Opinie o produkcie

Ocena: 3 (1 oceniający)

1 - 1 z 1 opinii

  • Ocena:3
    Nina /2017-08-21

    Jedenasta powieść w dorobku Hanny Cygler jest swoistym postscriptum książek napisanych wcześniej. Zosia Knyszewska, bohaterka „gramatycznej” trylogii, jest też jedną z głównych postaci i pierwszoosobową narratorką fragmentów Odmiany... Przeżywając, jak sama je nazywa, replay małżeństwa z Witkiem Halmanem, trochę się miota między rodziną, bliższą i dalszą, pracą i zmaganiem ze swoim wiekiem dojrzałym. Witek po tym, jak załamuje się jego kariera dziennikarska, jak można oczekiwać nie jest łatwym partnerem. Tymczasem nowe pokolenia Halmanów, Knyszewskich, ich powinowatych i znajomych, wkraczają również w wiek, w którym trudno uniknąć poważnych problemów, szczególnie damsko-męskich. Tutaj na plan pierwszy wysuwa się Krzyś, syn Witka z pierwszego małżeństwa, i jego skomplikowane związki uczuciowe. Na dodatek, trochę za sprawą złych ludzi, do głosu dochodzi też przeszłość, którą chciałoby się wyjaśnić i uporządkować, choćby przy pomocy seniorki rodu Halmanów, niezwykle sympatycznej matki Witka, Wandy, obecnie żony londyńczyka, Johna Mayersa, oraz przede wszystkim dzięki odkrytej krewnej w dalekiej Australii. Powieść zaludnia zresztą znacznie więcej postaci, znanych z seriali o głowach anioła, czasie zamkniętym i z co najmniej dwóch innych książek, a akcja przenosi się w różne miejsca w Polsce i na świecie.

    Taka szeroka panorama jest dość ambitnym zamysłem autorki. Moim zdaniem ten plan średnio się udał. Za dużo grzybów w barszczu. Może dlatego, że od romantycznej powieści obyczajowej oczekiwałabym skupienia na losach wybranych bohaterów, niechby nawet najbardziej pokręconych, ale przedstawionych w sposób, który zmuszałby czytelnika do autentycznego zaangażowania poprzez śledzenie sytuacji obfitujących w napięcia. Innymi słowy, takie wątki jak, na przykład, stosunek biologicznego ojca do dziecka wychowywanego przez lesbijki, prowokacje polityczno-medialne, rodzimy biznes wobec międzynarodowych korporacji, czy wreszcie odkrywanie przeszłości rodziców, bez względu na to, czy chodzi o ich tożsamość biologiczną czy historycznie zakłamane losy, stanowić mógłby każdy temat osobnej powieści. Natomiast w Odmianie… zmuszona byłam do skakania z kwiatka na kwiatek, co szans na przejęcie się daną historią pozostawiało niewiele.

1 - 1 z 1 opinii