Wpisz kod
Wyszukiwarka
Koszyk jest pusty.

Prawdziwa królowa. Elżbieta II jakiej nie znamy – ebook

TANIEJ 5 %

Andrew Marr  

19.09.2012

polski

400

Marginesy

978-83-63656-35-5

Ocena: 4 (1 oceniający) Oceń produkt

  • EPUB
  • MOBI

Opis

Z niemieckiej dynastii von Sachsen-Coburg und Goth. Akuratna, stateczna i dystyngowana, ukochana wnuczka króla Jerzego V i córka króla Jerzego VI, wyszła za mąż za biednego, ale przystojnego kuzyna, księcia Edynburga Filipa. Od 1953 roku „z Bożej łaski Królowa Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej…” oraz 15 innych państw. Choć nie ma realnego wpływu na rządy, pełni nieocenioną rolę w polityce. Jest uważnie słuchanym doradcą już dwunastego brytyjskiego premiera, symbolem ciągłości i jedności Wspólnoty Brytyjskiej.

Tytan pracy, człowiek-instytucja i eksportowa maskotka Wielkiej Brytanii ma dom z 775 pokojami, a w nim zwykłe problemy z czwórką dzieci, o których bezustannie trąbią bulwarówki.

Mimo że utrzymanie tronu kosztuje poddanych 40 mln funtów rocznie, cieszy się ich szacunkiem i sympatią. Ogromna większość Brytyjczyków z przekonaniem śpiewa hymn: „Boże chroń królową. Obdarz ją szczęściem, chwałą i długim panowaniem.”

Jest najstarszym w historii brytyjskim monarchą. Nie zamierza abdykować, kocha swoje obowiązki i bycie królową.

Elżbieta II stroni od wywiadów, pilnie strzeże swojej prywatności. Tylko tak rzetelny dziennikarz i wytrawny komentator polityczny jak Andrew Marr mógł napisać równie precyzyjną faktograficznie, analityczną politycznie i wyjątkowo ciekawą opowieść o swojej Prawdziwej królowej.

 

Wydanie dostępne w nowej wersji formatu MOBI.

 

Prawdziwa królowa. Elżbieta II jakiej nie znamy - ebook

33,15 zł 34,90 zł
?
Ładowanie rekomendacji…

Opinie o produkcie

Ocena: 4 (1 oceniający)

1 - 1 z 1 opinii

  • Ocena:4
    maria jokiel/2013-04-30

    Historia angielskiej rodziny panującej głównie od końca lat trzydziestych ubiegłego wieku. Ciekawe tło historyczne aż do czasów współczesnych, w których pośrednio uczestniczy Elżbieta II. Polecam, zwłaszcza dla interesujących się historią.

1 - 1 z 1 opinii