Wpisz kod
Wyszukiwarka
Koszyk jest pusty.

Skazy na pancerzach – ebook

Piotr Zychowicz  

14.02.2018

polski

424

Rebis

9788380628915

Ocena: 5 (1 oceniający) Oceń produkt

  • EPUB
  • MOBI

Skazy na pancerzach - ebook

37,90 zł
?

Opis

Czarne karty epopei Żołnierzy Wyklętych.

Płonące wioski i masowe egzekucje. Grabieże i gwałty. Zabójstwa niewinnych cywilów i jeńców – Ukraińców, Żydów, Białorusinów i Polaków. Nie, to nie jest komunistyczna propaganda. Niektórzy Żołnierze Wyklęci naprawdę dopuszczali się takich zbrodni.

Dla jednych „Łupaszka”, „Bury”, „Ogień” czy „Wołyniak” to wielcy narodowi bohaterowie, ale dla innych – mordercy ich bliskich. Skazy na pancerzach to pierwsza książka, która przedstawia czarne karty z epopei Żołnierzy Wyklętych.

Napisana bez przemilczeń i lukrowania rzeczywistości charakterystycznych dla części polskiej literatury historycznej. Napisana bez znieczulenia. Na jej kartach znalazły się szokujące zeznania świadków i drastyczne opisy mordów.

Piotr Zychowicz nie ma wątpliwości – Żołnierze Wyklęci walczyli z niebywałą odwagą o słuszną sprawę. Nie oznacza to jednak, że należy ukrywać przed opinią publiczną niewygodne fakty, które ich dotyczą. Historia bowiem nigdy nie jest czarno-biała…

Ładowanie rekomendacji…

Opinie o produkcie

Ocena: 5 (1 oceniający)

1 - 1 z 1 opinii

  • Ocena:5
    Zbigniew Dudek/2018-11-04

    Książka do bólu rzetelna, dobrze udokumentowana i przemyślana. Przez swoją rzetelność niestety powoduje, że lektura jest chwilami męcząca, albowiem rzezie i pacyfikacje zwykle mają ten sam, drastyczny i makabryczny scenariusz. Ale pokazanie historii bez osłonek, właśnie tej powtarzalności rzezi niezależnie od barw w połączeniu z bezstronną analizą motywów poszczególnych dowódców stanowi olbrzymi walor edukacyjny tej książki.

1 - 1 z 1 opinii