Wpisz kod
Wyszukiwarka
Koszyk jest pusty.

Administracyjnoprawne zagadnienia imion i nazwisk – książka

TANIEJ 5 %

Ura Michał  

polski

174

Wydawnictwo Uniwersytetu Rzeszowskiego

9788379961016

Produkt fizyczny: Książka

Opis

Monografia jest kompleksowym opracowaniem w doktrynie polskiego prawa administracyjnego tego interesującego i złożonego zagadnienia badawczego. W opracowaniu tym autor poddaje ocenie prawnej nie tylko polskie regulacje prawne w tym zakresie, lecz także rozwiązania prawne dominujące w wybranych państwach Unii Europejskiej oraz w trzech państwach spoza UE, tj. w Islandii, na Ukrainie i w Rosji.
W obecnej cywilizacji funkcjonowanie bez imienia i nazwiska jest w istocie niemożliwe. Spełniają one bowiem dwie podstawowe funkcje, tj. służą do oficjalnego urzędowego oznaczenia człowieka oraz także do jego wyróżnienia w kontaktach towarzyskich z innymi ludźmi. (...) Nazwisko jest też niezbędnym elementem stanu cywilnego osoby i wyraża się w tym, że pierwotnie nabywane łączy się z urodzeniem oraz wskazuje na pochodzenie człowieka od określonej osoby. (...)
Praca ma charakter prawno-teoretyczny. Oprócz aktów normatywnych analizie zostały poddane poglądy doktryny, a także wykorzystano orzecznictwo sądowe, które wykształciło określone zasady wykładni przepisów odnoszących się do imion i nazwisk. (...) Publikacja jest przydatna nie tylko dla studentów kierunków prawo i administracja, lecz również dla organów administracji publicznej właściwych w tych sprawach, jak i dla praktyków zajmujących się tą częścią materialną prawa administracyjnego.
Z recenzji prof. dr. hab. Jerzego Stelmasiaka

Administracyjnoprawne zagadnienia imion i nazwisk - książka

16,15 zł 17,00 zł
Ładowanie rekomendacji…

Opinie o produkcie

Ocena: 0 (0 oceniających)

Bądź pierwszą osobą, która doda opinię!