Wpisz kod
Wyszukiwarka
Koszyk jest pusty.

Libertariańskie koncepcje jednostki i państwa we współczesnej amerykańskiej myśli politycznej – książka

Magdalena Modrzejewska  

polski

236

Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego

9788323329244

Produkt fizyczny: Książka

Libertariańskie koncepcje jednostki i państwa we współczesnej amerykańskiej myśli politycznej - książka

40,95 zł

Opis

Niniejsza książka jest niewątpliwie oryginalnym i nowatorskim opracowaniem libertariańskich koncepcji jednostki i państwa. Uwzględnia ogromne zróżnicowanie wewnętrzne tego nurtu, identyfikowanego dzięki wskazaniu wspólnych idei i wątków obecnych w poglądach wszystkich filozofów libertariańskich. Ze względu na bardzo szeroki zakres podmiotowy przedstawionych doktryn prezentacja ta ma pionierski charakter w polskiej literaturze przedmiotu. Zawiera zdecydowanie więcej ujęć niż rozprawy innych autorów.

Magdalena Modrzejewska korzysta z anglojęzycznych i polskich publikacji. Swój wywód prowadzi, opierając się na najbogatszym w polskiej literaturze wyborze źródeł libertariańskich. Bardzo kompetentnie rekonstruuje spory wewnątrz libertariańskiego obozu i dokonuje jego zewnętrznej krytyki. Prezentuje imponującą erudycję i samowystarczalność metodologiczną, co szczególnie widać w rozdziale poświęconym prekursorom myśli libertariańskiej. Autorka przedstawia w nim tylko te elementy ich doktryn, które w oczywisty sposób ukształtowały libertariańską argumentację. Na uznanie i wysoka ocenę zasługuje również sposób wykorzystania źródeł i załączona bibliografia.

Magdalena Modrzejewska udowodniła, że jest badaczką zdyscyplinowaną i skrupulatną, znakomicie panującą nad przedmiotem swoich dociekań.

Prof. dr hab. Bogusława Bednarczyk
Ładowanie rekomendacji…

Opinie o produkcie

Ocena: 0 (0 oceniających)

Bądź pierwszą osobą, która doda opinię!