Wpisz kod
Wyszukiwarka
Koszyk jest pusty.

Podatek dochodowy od osób fizycznych Komentarz – książka

polski

1172

C.H. Beck

9788325591489

Produkt fizyczny: Książka

Podatek dochodowy od osób fizycznych Komentarz - książka

399,00 zł

Opis

Najnowsze zmiany w wysokości kwoty wolnej od podatku w 2017r.!

Komentarz do ustawy z 15.2.1992 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych pod redakcją wybitnego specjalisty w zakresie prawa podatkowego dr. Janusza Marciniuka stanowi szczegółowe i kompleksowe omówienie wszystkich zagadnień poruszanej tematyki, z uwzględnieniem najnowszego stanu sprawnego, włącznie ze zmianami.

Komentarz w sposób wyczerpujący i zarazem praktyczny pozwala zapoznać się z kwestiami dotyczącymi m.in.:

podmiotu i przedmiotu opodatkowania;
źródła przychodów;
zwolnień przedmiotowych;
kosztów uzyskania przychodów;
opodatkowania stron umowy leasingu;
szczególnych zasad ustalania dochodu;
poboru podatku oraz zaliczek na podatek;
zeznań podatkowych.

Prezentowane, 18. wydanie Komentarza uwzględnia i szczegółowo prezentuje zmiany, które pojawiły się od poprzedniego wydania, w szczególności wchodzące w życie 1.1.2017 r. i 1.3.2017r. Najważniejsze z nich wprowadzono:

ustawą z 5.9.2017 r. (Dz.U. z 2016 r. poz. 1550), obowiązującą od 1.1.2017 r. Wśród najważniejszych zmian należy wskazać:

uzupełnienie katalogu dochodów (przychodów), które uznaje się za dochody (przychody) osiągnięte na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej;
doprecyzowanie pojęcia momentu ustalenia wartości aktywów w podmiotach, w których majątek stanowią głównie nieruchomości lub prawa do nieruchomości;
uściślenie definicji „spółki” poprzez wskazanie, że pojęcie to obejmuje wszystkie spółki posiadające osobowość prawną.

ustawą z 16.11.2016 r., która zawiera zmiany związane z postaniem instytucji, jaką jest Krajowa Administracja Skarbowa, wchodzące w życie 1.3.2017 r. Wśród nich znajdują się zmiany o charakterze dostosowującym, które w głównej mierze odnoszą się do dotychczasowej nomenklatury: nazw organów i rodzajów postępowań, które mają charakter kontrolny.
ustawą z 29.11.2016 r., obowiązującą od 1.1.2017 r. Zmiany dotyczą określenia skali podatkowej, która będzie obowiązywać w latach 2016 i 2017, wraz z najważniejszą zmianą - zwiększeniem kwoty wolnej od podatku do poziomu 6,6 tys. zł. dla najmniej zarabiających.

Prezentowany Komentarz jest niezwykle dopracowaną pozycją, która w sposób precyzyjny i jasny pozwala zapoznać się Czytelnikowi ze wszystkimi zagadnieniami związanymi z tematyką podatku dochodowego od osób fizycznych. Komentarz wyróżnia się szczegółową strukturą wewnętrzną, z przejrzystym i jednolitym podziałem zagadnień, która ułatwia szybką orientację w tekście.

Publikacja skierowana jest przede wszystkim do praktyków zajmujących się tym podatkiem i poszukujących odpowiedzi na konkretne i praktyczne pytania dotyczące tego zakresu, jak również analityków finansowych, radców prawnych, sędziów oraz kandydatów na doradcę podatkowego i studentów pragnących pogłębić swoją wiedzę. Zapewnia Czytelnikowi zdobycie szczegółowej wiedzy na temat podatku dochodowego od osób fizycznych, gdyż omówione w nim zagadnienia wzbogacone zostały licznymi odniesieniami do interpretacji organów podatkowych oraz do orzecznictwa sądów polskich.
Ładowanie rekomendacji…

Opinie o produkcie

Ocena: 0 (0 oceniających)

Bądź pierwszą osobą, która doda opinię!