Wpisz kod
Wyszukiwarka
Koszyk jest pusty.

Podstawa wymiaru składek ZUS – książka

polski

86

Infor

9788381373609

Produkt fizyczny: Książka

Podstawa wymiaru składek ZUS - książka

59,00 zł

Opis

Ustalenie prawidłowej, comiesięcznej podstawy wymiaru składek za osoby zgłaszane do ubezpieczeń jest jednym z podstawowych obowiązków płatników składek. Praktyka wskazuje, że zagadnienia związane z prawidłowym oskładkowaniem przychodów sprawiają płatnikom liczne trudności.
W szczególności, zastosowanie zwolnienia przychodu ze składek na ubezpieczenia społeczne i zdrowotne musi być poprzedzone wnikliwą analizą warunków uprawniających do ulgi w ich opłacaniu. W niektórych sytuacjach do tych samych przychodów zwolnionych ze składek ZUS stosowane są inne kryteria zwolnienia z podatku.
W publikacji przedstawiono zasady ustalania podstawy oskładkowania przychodów uzyskanych przez ubezpieczonych – m.in. pracowników, zleceniobiorców oraz przedsiębiorców. Szczegółowo omówiono wiele praktycznych zagadnień, w tym:
• stosowanie zwolnień składkowych i podatkowych z uwzględnieniem różnic w wykładni ZUS i urzędów skarbowych,
• podstawę wymiaru składek osób podróżujących służbowo,
• rozliczanie składek ZUS z tytułu realizacji umowy na rzecz własnego pracodawcy.
Najtrudniejsze kwestie zostały przedstawione na przykładach.
To przystępne i wyczerpujące opracowanie pomoże w pracy specjalistom z zakresu kadr i płac, kadrowym i księgowym. Zainteresuje też pracodawców oraz biura rachunkowe, które prowadzą obsługę w tym zakresie.
Ładowanie rekomendacji…

Opinie o produkcie

Ocena: 0 (0 oceniających)

Bądź pierwszą osobą, która doda opinię!