Wpisz kod
Wyszukiwarka
Koszyk jest pusty.

React Native Tworzenie aplikacji mobilnych w języku JavaScript – książka

Bonnie Eisenman  

polski

248

Helion

9788328344242

Produkt fizyczny: Książka

React Native Tworzenie aplikacji mobilnych w języku JavaScript - książka

49,00 zł

Opis

React Native to framework JavaScript służący do budowania interfejsów użytkownika. Został utworzony i jest udostępniany przez Facebooka na licencji open source i od samego początku zyskał uznanie programistów. React Native pozwala bowiem na proste tworzenie w pełni funkcjonalnych aplikacji mobilnych natywnie renderowanych na iOS i Androida. Umożliwia też bezproblemowe korzystanie z zasobów platform mobilnych, takich jak kamera, lokalizacja czy pamięć lokalna.

To doskonała książka dla każdego, kto już wstępnie zapoznał się z biblioteką React i chce pisać natywne aplikacje na iOS i Androida. Po przypomnieniu zasad działania React Native i przedstawieniu szeregu wskazówek dotyczących konfiguracji środowiska opisano tu kolejne etapy tworzenia w pełni funkcjonalnej aplikacji mobilnej. W książce znalazło się mnóstwo przykładowych bloków kodu i instrukcji krok po kroku, dzięki czemu szybko można się nauczyć tworzenia i nadawania stylów interfejsom graficznym, korzystania z komponentów mobilnych, a także debugowania i wdrażania aplikacji mobilnych. Omówiono również sposoby rozszerzania możliwości React Native: używanie zewnętrznych bibliotek, a nawet tworzenie własnych bibliotek w językach Java i Objective-C.

W tej książce omówiono:

Tworzenie interfejsów dla komponentów natywnych w React Native
Opracowywanie własnych aplikacji i komponentów React Native
Interfejsy API oraz moduły tworzone przez społeczność użytkowników React
Komponenty przeznaczone na daną platformę w aplikacjach wieloplatformowych
Zarządzanie stanami w dużej aplikacji za pomocą biblioteki Redux
React Native: oto narzędzie do budowy kapitalnych aplikacji mobilnych!
Bonnie Eisenman - inżynier oprogramowania. Obecnie pracuje dla Twittera, a wcześniej zdobywała doświadczenie w Codecademy, Fog Creek Software i Google. Zabiera głos na konferencjach, wygłaszając referaty o różnej tematyce: począwszy od ReactJS, poprzez programowanie instrumentów muzycznych, a na Arduino skończywszy.
Ładowanie rekomendacji…

Opinie o produkcie

Ocena: 0 (0 oceniających)

Bądź pierwszą osobą, która doda opinię!