Wpisz kod
Wyszukiwarka
Koszyk jest pusty.

Five Four Three – muzyka

Singers Novi  

CD-Audio

1

GAD Records

Produkt fizyczny: Muzyka

Five Four Three - muzyka

51,99 zł

Opis

Novi Singers to legenda europejskiego jazzu. Zespół, który przez lata podbijał serca słuchaczy na niezliczonej ilości jazzowych festiwali i wygrywał w niemal każdym rankingu w kategorii „grupa wokalna”. Mierzyli się z Chopinem, Bacharachem czy muzyką ludową, z równie zaskakującym efektem. W 1974 roku dali się porwać elektrycznemu nurtowi, jaki wciągnął polski jazz. I tak powstał album „Five, Four, Three”.

Ewa Wanat, Janusz Mych i Waldemar Parzyński nagrali ten materiał w trójkę, bez Bernarda Kawki, który kilka miesięcy wcześniej zdecydował się kontynuować swoją karierę w USA. I udowodnili, że trzema głosami można równie mocno oczarować słuchacza – a to szalonymi eskapadami w „On the Road”, a to rozbujanym groove’em w utworze tytułowym. Zachwycali przebojowym „Off Season”, wzruszali lirycznym „What Thing Is Love” i intrygowali zaśpiewanym a capella „Dotykiem”. Barwna i wielowymiarowa wokalnie całość, wzbogacona o wyśmienity akompaniament Studia Jazzowego Polskiego Radia pod dyr. Jana Ptaszyna-Wróblewskiego i solistów (m.in. Wojciech Karolak i Marek Bliziński), nie zestarzała się ani trochę przez te cztery dekady.

„Five, Four, Three” ukazuje się po raz pierwszy na płycie CD, wprost z oryginalnych taśm (płyta winylowa miała kilka utworów w skróconych wersjach) i uzupełnione o cztery nagrania radiowe z tego okresu. W książeczce – obok unikatowych zdjęć – cała historia powstawania płyty.
 1. Off Season (06:15)
 2. Yellow, Blue and White (04:37)
 3. Z tobą wciąż (03:47)
 4. What Thing Is Love (04:54)
 5. Five, Four, Three (03:59)
 6. On the Road (05:10)
 7. Bongolo (05:01)
 8. Pas startowy (03:35)
 9. Dotyk (01:49)
 10. Feel Kind of Low (06:04)
 11. Be My King (04:39)
 12. Basen (03:01)
 13. Klown i skrzypce (04:08)
Ładowanie rekomendacji…

Opinie o produkcie

Ocena: 0 (0 oceniających)

Bądź pierwszą osobą, która doda opinię!