Wpisz kod
Wyszukiwarka
Koszyk jest pusty.

QUEM QUAERITIS - Misterium Drogi Krzyżowej – muzyka

Hadrian Filip Tabęcki   Roman Kołakowski  

CD-Audio

MTJ

Produkt fizyczny: Muzyka

QUEM QUAERITIS - Misterium Drogi Krzyżowej - muzyka

39,99 zł

Opis

QUEM QUAERITIS? ( Kogo szukacie? ) to rockowe oratorium teatralne, którego konstrukcja opiera się na dramacie liturgicznym i średniowiecznych misteriach paschalnych, a idea sięga do tajemnic Drogi Krzyżowej – dzieląc opowieść według Stacji Męki Pańskiej.
W trakcie misterium uczestniczymy w Drodze Jezusa na Golgotę widzianą oczami świadków wydarzeń – bohaterów historycznych ( Piłat, Filon z Aleksandrii ), postaci ewangelicznych ( Szymon z Cyreny, Weronika, Józef z Arymatei, Gracze, Żołnierze ) i ludzi anonimowych, którzy przypadkowo znaleźli się na Via Dolorosa ( Karczmarka, Informator, Kobieta, Cieśla – budowniczy Krzyża ). Ich krótkie, lapidarne kwestie zaśpiewane przez wybitnych polskich aktorów, tworzą nie tylko przejmujący dramat religijny, czy obraz historyczny, ale stają się ważną współczesną refleksją filozoficzno-artystyczną Romana Kołakowskiego na temat moralnej kondycji człowieka.
Kompozycja Hadriana Filipa Tabęckiego jest dziełem wielowarstwowym i wielowątkowym, brawurowo łączącym polifoniczną muzykę symfoniczną z dynamicznym brzmieniem rockowym, dramatyczną interpretację aktorską z wirtuozowskim śpiewem operowym oraz tradycyjne zaśpiewy ludowe z monumentalnym brzmieniem klasycznego chóru, nie zatracając niczego z powagi poruszanej tematyki.
W projekcie „Quem Quaeritis” wzięło udział ponad 100 wykonawców: czołówka polskich aktorów i wokalistów, , „Kameleon” Septet, Orkiestra Sinfonietta Cracovia, Chór Polskiego Radia w Krakowie, Ludowy Zespół Śpiewaczy z Markowej. Całością dyrygował Radosław Labakhua.
W światowej prapremierze ( spektakl multimedialno-teatralny na Krakowskim Rynku podczas Festiwalu „Misteria Paschalia” 15. kwietnia 2006 roku – reżyseria: Bolesław Pawica ) wystąpiły także krakowskie grupy teatralne, tancerze i mimowie.

tracklista:
1. Prolog – Mirosław Czyżykiewicz
2. Stacja I – Piłat – Krzysztof Dracz
3. Stacja II – Cieśla – Piotr Machalica
4. Stacja III – Młody żołnierz – Wojciech Brzeziński
5. Stacja IV – Karczmarka – Stanisława Celińska
6. Stacja V – Szymon z Cyreny – Janusz Radek
7. Stacja VI – Weronika – Joanna Lewandowska
8. Stacja VII – Stary żołnierz – Marian Opania
9. Stacja VIII – Filon z Aleksandrii – Konrad Imiela
10.Stacja IX – Młody kat – Piotr Rogucki
11.Stacja X – Gracze – Jacek Bończyk, Mariusz Kiljan
12.Stacja XI – Stary kat – Wiktor Zborowski
13.Stacja XII – Informator – Mirosław Baka
14.Stacja XIII – Kobieta – Ewa Dałkowska
15.Stacja XIV – Józef z Arymatei – Roman Kołakowski
16.Epilog – Mirosław Czyżykiewicz, Olgierd Łukaszewicz
Ładowanie rekomendacji…

Opinie o produkcie

Ocena: 0 (0 oceniających)

Bądź pierwszą osobą, która doda opinię!