Wpisz kod
Wyszukiwarka
Koszyk jest pusty.

Depesze – audiobook

Odtwórz fragment:

audiobooki: Depesze – audiobook
Bestseller

Michael Herr  

Andrzej Ferenc  

25.04.2018

polski

630 min

Biblioteka Akustyczna

978-83-272-4787-2

Ocena: 5 (1 oceniający) Oceń produkt

  • MP3

Depesze - audiobook

29,90 zł
?

Opis

 

Arcydzieło reportażu wojennego napisane przez współtwórcę filmu Czas Apokalipsy. Nikt nie pokazał wojny w Wietnamie (i wojny w ogóle) tak jak on. Michael Herr przez dwa lata (1967–1969) pracował jako korespondent pisma „Esquire”. Towarzyszył żołnierzom na froncie, był świadkiem ich wojennego delirium. Po powrocie napisał Depesze – swoją jedyną, uważaną za majstersztyk, książkę. W literacko olśniewający sposób przedstawił w niej to, co zobaczył w Wietnamie: obłęd, szał zabijania, tłumiony narkotykami strach, roztrzaskaną ludzką psychikę. Tekst – pełen hipnotycznych wizji, poetyckich metafor i żołnierskiego slangu – oddając stan surrealnego upojenia wojną, jest równocześnie jej sugestywnym oskarżeniem. Niektóre z postaci sportretowanych w Depeszach stały się pierwowzorami bohaterów filmu Coppoli Czas Apokalipsy, którego Herr był współscenarzystą.

Reportaż, opublikowany w Stanach Zjednoczonych w 1977 roku, szybko stał się klasykiem gatunku. Po polsku ukazuje się po raz pierwszy.

Ładowanie rekomendacji…

Opinie o produkcie

Ocena: 5 (1 oceniający)

1 - 1 z 1 opinii

  • Ocena:5
    Pawel Tomczyk/2018-10-16

    Jeśli tak można to określić - a zważajac na tematykę to raczej nie - słucha się tej opowieści bardzo przyjemnie. Bardzo dobry lektor i fantastyczna opowieść o wojnie w Wietnamie z punktu widzenia nie żołnierza, a dziennikarza. Polecam wszystkim zainteresowanym taką tematyką.

1 - 1 z 1 opinii