Wpisz kod
Wyszukiwarka
Koszyk jest pusty.

Josip Broz Tito - kim był? – audiobook

Odtwórz fragment:

audiobooki: Josip Broz Tito - kim był? – audiobook
Ten produkt możesz kupić jeszcze taniej – Zobacz

TANIEJ 7 %

Jarosław Kaniewski  

Jan Wilkans  

23.05.2011

polski

00:59:01

Audioclub.pl

9788360339541

Ocena: 4.5 (2 oceniających) Oceń produkt

 • MP3

Opis

Przez większą część życia owiany tajemnicą i poszukiwany przez policję kilku krajów. Komunistyczny przywódca, który uchronił swój kraj przed pobytem „braterskich” wojsk radzieckich, ale sam też miał na sumieniu setki tysięcy ofiar.

Urodził się we wsi Kumrowiec w Chorwacji, 57 kilometrów od Zagrzebia. Był zdolny i szybko się uczył. Pociągał go wielki świat. Lubił uciechy życia. Nie stronił od alkoholu, lubił tańczyć i miał dużą słabość do uwodzenia kobiet i porzucania ich kiedy tylko pojawiały się kłopoty, takie jak ciąża. Był sześciokrotnie żonaty przy czym co najmniej raz zapomniał się rozwieść przed następnym małżeństwem. Z tych formalnych i nieformalnych związków miał szesnastu synów i trzy córki.
Audioksiążka przedstawia kulisy życia kontrowersyjnego, komunistycznego dyktatora, który zjednoczył tereny byłej Jugosławii. Po jego śmierci konflikty narodowościowe w tym regionie wybuchły ze zdwojoną siłą.

Josip Broz Tito - kim był? - audiobook

11,07 zł 11,90 zł
?
Ładowanie rekomendacji…

Opinie o produkcie

Ocena: 4.5 (2 oceniających)

1 - 2 z 2 opinii

 • Ocena:5
  Pawel Radecki/2012-03-03

  Następna z nielicznych pseudo dokumentalnych opowiadań o bohaterach niezwykłych.

 • Ocena:4
  Piotr Borowski/2011-06-20

  Słuchałem już wcześniej inne biografie autorstwa Jarosława Kaniewskiego. Także ta jest na wysokim poziomie, a przy okazji ciekawie się czyta. Wydawało mi się, że dużo wiem o życiu Tito, jednak w ogóle nie znałem okresu sprzed wybuchu II wojny światowej.

1 - 2 z 2 opinii