Wpisz kod
Wyszukiwarka
Koszyk jest pusty.

Myślenie kontekstowe. Największa przewaga ludzi nad sztuczną inteligencją – audiobook

Odtwórz fragment:

audiobooki: Myślenie kontekstowe. Największa przewaga ludzi nad sztuczną inteligencją – audiobook
Ten produkt możesz kupić jeszcze taniej – Zobacz

BestsellerCENA NEXTO

Kenneth Cukier   Viktor Mayer-Schönberger   Francis Véricourt  

Robert Michalak  

24.03.2022

24.03.2022

polski

09:16:00

MT Biznes

978-83-8231-173-0

  • MP3

Opis

Każda chwila naszego życia zostaje przefiltrowana przez tworzone przez nas modele mentalne, mimo to zazwyczaj są one dla nas niewidoczne. Ta wnikliwa książka pokazuje, jak uświadomić sobie, że zawsze patrzymy przez pryzmat czegoś, i jak szukać nowych punktów widzenia, kiedy otaczający nas świat wciąż się zmienia. Ważna i przydatna pozycja – pewną ręką prowadząca nas po niespokojnych czasach.
Adam Grant, autor bestsellerów Buntownicy i Leniwy umysł, twórca podcastu TED WorkLife

Fascynujące spojrzenie na to, co sprawia, że w dobie algorytmów ludzie są wyjątkowi – i na to, jak myśleć lepiej, żeby nie dać się maszynom.
Mustafa Suleyman, współzałożyciel DeepMind i wiceprezes Google’a

To książka, która trafnie pokazuje, że podstawą kreatywności, krytycznego myślenia i innowacyjności są modele mentalne. Wyjaśnia również, jak je opanować, żeby móc uporać się z najtrudniejszymi wyzwaniami w biznesie i życiu społecznym.
Aaron Levie, dyrektor generalny serwisu Box

***
Kenneth Cukier, Viktor Mayer-Schönberger i Francis de Véricourt pokazują, dlaczego myślenie kontekstowe i modele mentalne to nasz główny atut w czasach sztucznej inteligencji. A także jak możemy wykorzystać te wyjątkowe ludzkie umiejętności, by podejmować lepsze decyzje w dobie algorytmów. W ich książce przeczytacie także m.in.: 
• Dlaczego rada, żeby zacząć myśleć nieszablonowo, nie przyda się nikomu.
• Jak bracia Wright, nie mając żadnego formalnego przygotowania w zakresie fizyki, po raz pierwszy w historii ludzkości wznieśli się w powietrze samolotem, zawdzięczając to wzorowo przeprowadzonemu myśleniu kontekstowemu.
• Jak użycie hasztagu #MeToo na Twitterze doprowadziło do zmiany sposobu postrzegania napaści na tle seksualnym od wstydu do upełnomocnienia.
• Jak ramowanie Covid-19 jako choroby odpowiadającej sezonowej grypie doprowadziło do katastrofy, a stworzenie modelu opartego na SARS (ciężkim ostrym zespole oddechowym) pozwoliło Nowej Zelandii uporać się z pandemią.

Myślenie kontekstowe. Największa przewaga ludzi nad sztuczną inteligencją - audiobook

55,71 zł 59,90 zł
?
Ładowanie rekomendacji…

Opinie o produkcie

Ocena: 0 (0 oceniających)

Bądź pierwszą osobą, która doda opinię!