Wpisz kod
Wyszukiwarka
Koszyk jest pusty.

Apelacje karne. Zagadnienia praktyczne akta i kazusy. Wydanie 7 – ebook

TANIEJ 5 %

Zbigniew Kapiński  

polski

279

C. H. Beck

978-83-8198-504-8

  • EPUB
  • PDF
  • MOBI

Opis

Przygotuj samodzielnie w pełni profesjonalną apelację krok po kroku. Zmień metodę prób i błędów w pewne i skuteczne rozwiązania.

Książka zawiera omówienie najistotniejszych zagadnień i problemów związanych z zaskarżeniem wyroku w sprawie karnej, czyli: właściwym określeniem zakresu zaskarżenia, prawidłową redakcją zarzutów apelacyjnych i wniosków końcowych. Przy praktycznym omawianiu powyższych zagadnień zostały uwzględnione zmiany przepisów KPK uchwalone ustawą z 19.7.2019 r., które weszły w życie 5.10.2019 r. – w aspekcie wpływu tych zmian na sposób konstrukcji petitum apelacji oraz w zależności od daty wniesienia środka zaskarżenia.

Autor opracowania, bazując na wieloletnim doświadczeniu orzeczniczym w postępowaniu odwoławczym, a także doświadczeniach związanych z pracą dydaktyczną na uniwersytecie i szkoleniem aplikantów, starał się w praktyczny i przystępny sposób przedstawić istotę wszystkich rodzajów zarzutów określonych w art. 438 i 439 KPK, jakie można postawić w apelacji wnoszonej zarówno na korzyść, jak i na niekorzyść oskarżonego.Aktualne wydanie zawiera kazusy aktowe oraz uaktualnione „małe kazusy”, które mają pomóc w zdobywaniu czy też pogłębianiu praktycznych umiejętności w zakresie sporządzania apelacji karnych. Aby uczynić to w sposób prawidłowy i skuteczny, zgodny z zasadami sztuki prawniczej, należy przyswoić sobie dwie umiejętności. Pierwsza z nich to spostrzegawczość, tj. zdolność dostrzegania błędów i uchybień sądu czy też braków postępowania dowodowego, druga zaś to umiejętność zamiany dostrzeżonych uchybień na prawidłowe rodzajowo i właściwie zredagowane zarzuty. Książka ma pomóc w należytym przyswojeniu obu tych umiejętności.

Nasza publikacja to poradnik dla aplikantów i praktyków w całości poświęcony apelacji karnej.

Teraz samodzielnie przygotujesz kompletne i profesjonalne pismo, prawidłowe pod względem formalnym i merytorycznym.

Apelacje karne. Zagadnienia praktyczne akta i kazusy. Wydanie 7 - ebook

122,55 zł 129,00 zł
?
Ładowanie rekomendacji…

Opinie o produkcie

Ocena: 0 (0 oceniających)

Bądź pierwszą osobą, która doda opinię!