Wpisz kod
Wyszukiwarka
Koszyk jest pusty.

Bezpieczeństwo w chmurze. Przewodnik po projektowaniu i wdrażaniu zabezpieczeń – ebook

TANIEJ 7 %

Chris Dotson  

21.07.2020

21.07.2020

polski

Wydawnictwo Naukowe PWN

978-83-01-21121-9

  • EPUB
  • MOBI

Opis

W związku z szybko zmieniającą się architekturą automatyzacji opartej na interfejsach API, platformy w chmurze stanęły wobec niespotykanych dotychczas wyzwań i możliwości w zakresie zapewnienia bezpieczeństwa. W niniejszej książce omówiono najlepsze praktyki dotyczące bezpieczeństwa środowisk w chmurze, udostępnianych przez różnych dostawców, niezależnie od tego czy planowane jest przeniesienie dotychczasowych projektów do chmury czy też zbudowanie nowej infrastruktury od podstaw.

Omówione techniki dotyczące zabezpieczania popularnych platform środowiska w chmurze, takich jak Amazon Web Services, Microsoft Azure i IBM Cloud, mogą być szczególnie przydatne dla programistów, architektów IT oraz specjalistów do spraw bezpieczeństwa. Sposoby kierowania zarządzaniem zasobami danych, zarządzaniem tożsamością i dostępem, zarządzaniem podatnością na zagrożenia, bezpieczeństwem w sieci oraz reagowaniem na incydenty w środowisku w chmurze zostały przedstawione przez Chris Dotson’a, doświadczonego pracownika technicznego IBM.


W książce omówiono:

  • Jak standardowe zasady i pojęcia, takie jak najmniejsze przywileje i obrona w głąb, znajdują zastosowanie w środowisku w chmurze.
  • Sposoby zarządzania dostawcami środowiska w chmurze, przechowującymi, przetwarzającymi dane lub zapewniającymi kontrolę administracyjną.
  • Kluczową rolę, jaką odgrywa tożsamość i zarządzanie zasobami IAM (ang. Identity and Access Management) w chmurze.
  • Sposoby zarządzania różnego rodzaju zagrożeniami.

Bezpieczeństwo w chmurze. Przewodnik po projektowaniu i wdrażaniu zabezpieczeń - ebook

64,17 zł 69,00 zł
?
Ładowanie rekomendacji…

Opinie o produkcie

Ocena: 0 (0 oceniających)

Bądź pierwszą osobą, która doda opinię!