Wpisz kod
Wyszukiwarka
Koszyk jest pusty.

Błądzą wszyscy (ale nie ja) – ebook

TANIEJ 7 %

Carol Tavris   Elliot Aronson  

15.01.2014

15.01.2014

polski

240

Smak Słowa

9788362122646

Ocena: 5 (2 oceniających) Oceń produkt

 • EPUB
 • MOBI

Opis

W tej niezwykle wnikliwej i zajmującej książce znani psychologowie społeczni, Carol Tavris i Elliot Aronson, przyglądają się mechanizmom i obwodom mózgowym odpowiedzialnym za samousprawiedliwianie. Kiedy popełniamy błąd, musimy złagodzić dysonans poznawczy, który zagraża naszemu poczuciu własnej wartości. Dlatego tworzymy fikcje, które uwalniają nas od odpowiedzialności, przywracają nam przekonanie o własnej inteligencji, moralności i słuszności – przekonanie, które często każe nam brnąć coraz głębiej w działania głupie, niemoralne i błędne. 

Odwołując się do wieloletnich badań, autorzy tej książki przedstawiają fascynujące wyjaśnienie zjawiska samooszukiwania – jego mechanizmów, szkodliwych skutków i sposobów, w jakie możemy się od niego uwolnić. Przewróć stronę, ale wiedz, że już nigdy nie uchylisz się od odpowiedzialności równie łatwo, jak dotąd. 

Tavris i Aronson połączyli swoje imponujące umiejętności, aby stworzyć wspaniały wzorzec przenikliwości społecznej i naukowego zaangażowania. Nie popełnij błędu, musisz przeczytać tę książkę” 

– Robert B. Cialdini, autor książki Wywieranie wpływu na ludzi

Błądzą wszyscy (ale nie ja) - ebook

46,41 zł 49,90 zł
?
Ładowanie rekomendacji…

Opinie o produkcie

Ocena: 5 (2 oceniających)

1 - 2 z 2 opinii

 • Ocena:5
  Jorie/2014-07-13

  Naprawdę znakomicie napisana książka - w pełni naukowa, a jednocześnie dla każdego. Niby podręcznik, a jednak ciężko się oderwać, a i potem nie można przestać o niej myśleć. Mnie niezwykle ta książka poruszyła. Właściwie lektura obowiązkowa dla nas wszystkich, a przy tym ogromnie przyjemna. Polecam gorąco!

 • Ocena:5
  Joanna Zielinska/2014-05-07

  Lekko napisana, poruszająca fascynujace zagadnienie jakim jest ludzka pamieć, książka. Zmusza do poważnego zastanowienia się nad tym, czy nasze wspomnienia na pewno sa prawdziwe, czy też moze sa tylko wytworem naszej wyobraźni

1 - 2 z 2 opinii