Wpisz kod
Wyszukiwarka
Koszyk jest pusty.

Folwark Konstancji. Tom 1 – ebook

TANIEJ 7 %

Grażyna Jeromin-Gałuszka  

12.03.2019

12.03.2019

polski

408

Prószyński Media

9788381695886

Ocena: 5 (1 oceniający) Oceń produkt

 • EPUB
 • MOBI

Opis

Pierwszy tom porywającej literackiej sagi!

Dwustuletnia historia, w której wielkie i małe dramaty, smutki i radości, miłość i nienawiść, przeplatają się ze sobą na przemian w zawrotnym tempie, czyniąc z tej opowieści pełną niespodzianek podróż do świata, który dawno minął.

Gdy wiosną 1815 roku w majątku dziedzica Andrzeja Konarskiego przychodzą na świat bliźniacze cielęta, ten, zgodnie ze zwyczajem, ładuje je do bryczki i objeżdża z nimi granice swych włości. To, tyleż radosne, co niecodzienne, wydarzenie, rodzi w młodym dziedzicu nadzieję na równie pomyślne zmiany w jego życiu osobistym, a na widok pięknej doliny, rozpościerającej się podczas tej przejażdżki przed jego oczami, przychodzi myśl, by zbudować w niej mały folwark dla swej młodszej siostry, Konstancji…

Pewnej deszczowej kwietniowej nocy w maleńkiej osadzie w dolinie rzeki pojawia się kilkunastoletnia sierota, Marynia Popiel, z dopiero co narodzonym, ledwo żywym dzieckiem na ręku. Konstancja Konarska przyjmuje ją pod swój dach, nie wiedząc, ile ten jeden gest zmieni w życiu wszystkich.

Grażyna Jeromin-Gałuszka - autorka wielu książek, które urzekają czytelników niezwykłym klimatem i wprowadzają w magiczny świat, wykreowany głównie z wyobraźni. Niektóre z jej powieści, jak na przykład "Kobiety z Czerwonych Bagien" czy "Magnolia", zdobywały laury na festiwalach i od wielu lat cieszą się niezmiennym zainteresowaniem. Mieszka w Sosnowicy, małej osadzie w dolinie Radomki, gdzie kończą się wszystkie drogi.

Folwark Konstancji. Tom 1 - ebook

14,79 zł 15,90 zł
?
Ładowanie rekomendacji…

Opinie o produkcie

Ocena: 5 (1 oceniający)

1 - 1 z 1 opinii

 • Ocena:5
  Wiesława Kamińska/2019-07-22

  Uwielbiam sagi, a ta jest miła, rodzinna i ciepła, choć losy bohaterów, to nie sielanka.
  Ależ to była fascynująca lektura. Już od samego początku przypadła mi do gustu a druga połowa książki i zakończenie tak mnie rozemocjonowało, że zaraz chwytam za kolejną część.
  I znowu całkiem inna Grażyna Jeromin-Gałuszka, niż ta, którą tak dobrze znam z innych powieści. Prawdziwa uczta.

1 - 1 z 1 opinii