Wpisz kod
Wyszukiwarka
Koszyk jest pusty.

Kaligula - redaktor od sportu – ebook

TANIEJ 7 %

Jan Kochańczyk  

06.08.2012

03.07.2012

polski

176

E-bookowo

978-83-7859-035-4

Ocena: 5 (1 oceniający) Oceń produkt

  • EPUB
  • PDF
  • MOBI

Opis

Książka opisuje wiele mało znanych faktów z historii polskiego i światowego sportu – między innymi odsłania tajemnice „brudnych” i „czystych” pieniędzy olimpijskich. Przedstawia szokujące kulisy Igrzysk Olimpijskich w socjalistycznej Moskwie (1980) i Wyścigu Pokoju w cieniu Czarnobyla (1986).

Zasadniczą część stanowią żartobliwe, krótkie felietony, drukowane przez autora na łamach popularnej gazety „Sport” w drugiej połowie lat osiemdziesiątych. Przedstawiają one nasz socjalistyczny sport w krzywym zwierciadle. Czy młodzi ludzie epoki Internetu będą w stanie zrozumieć żarty dotyczące zupełnie innej epoki, kiedy obowiązywały inne reguły gry? Miś z filmu Stanisława Barei na pewno by je zrozumiał – dziś są jednak zupełnie inne misie. A może jednak nie tak bardzo inne? Smak sportowego miodu jest jednak bardzo podobny.

Na zakończenie książki autor zamieszcza szkice o bardzo bliskich związkach kina i sportu w XX i XXI wieku. Opisuje między innymi wyczyny bardzo pięknej damy (Polki z pochodzenia), mistrzyni sztuki walki, która potrafiła „dołożyć” prawie każdemu mężczyźnie! Nie tylko na ekranie.

Kaligula - redaktor od sportu - ebook

13,02 zł 14,00 zł
?
Ładowanie rekomendacji…

Opinie o produkcie

Ocena: 5 (1 oceniający)

1 - 1 z 1 opinii

  • Ocena:5
    Maria Majtyka/2018-03-27

    Super książka, w przystępny sposób opisane ciekawostki z czasów komunizmu, które dziś są znane i warte przypomnienia młodym ludziom, ale w czasach komuny były przemilczane. Polecam tą książkę innym.

1 - 1 z 1 opinii