Wpisz kod
Wyszukiwarka
Koszyk jest pusty.

Kiedy Atena odwraca wzrok – ebook

TANIEJ 7 %

Jakub Szamałek  

28.10.2011

25.10.2011

polski

208

Wydawnictwo Muza

978-83-7758-124-7

Ocena: 5 (2 oceniających) Oceń produkt

 • EPUB
 • MOBI

Opis

 • powieść kryminalna osadzona w antycznych Atenach
 • główny bohater musi zmierzyć się z groźną siatką szpiegowską i własnymi słabościami
 • Jakub Szamałek, absolwent archeologii na Oxfordzie, obecnie doktorant Uniwersytetu w Cambridge, zabiera czytelnika w fascynującą podróż po starożytnych Atenach i odkrywa ciemną stronę kolebki demokracji
 • błyskotliwy humor, współczesne dialogi, antyczne Ateny bez historycznego dystansu

Jesień, 430 r. p.n.e. Kiedy wojska Spartan przerywają oblężenie, zaczyna się prawdziwa wojna. Leochares musi powstrzymać pozbawionego skrupułów spartańskiego szpiega, zanim ten zniszczy Ateny od środka.
Początkowo Leochares nie docenia w pełni zagrożenia. Kiedy jednak jeden z podejrzanych zostaje brutalnie zamordowany, okazuje się, że gra toczy się o najwyższą stawkę. Żadna ze stron nie zawaha się przed ciosem - nawet jeśli miałoby to oznaczać zatarcie granic między dobrem a złem.
Leocharesowi przychodzi zmagać się nie tylko z groźnym szpiegiem, ale i z własnymi uczuciami. Podczas gdy jego związek z żoną się rozpada, pewien młody niewolnik gotów jest zrobić wszystko, by Leochares odwzajemnił jego uczucie - a ten nie wie, czy ma siłę mu się oprzeć. Co więcej, jego pracodawca Perykles, największy autorytet Aten, ulega żądzy władzy. Leocharesa ogarniają powoli wątpliwości - czy na pewno stanął po słusznej stronie konfliktu?

Kiedy Atena odwraca wzrok - ebook

22,31 zł 23,99 zł
?
Ładowanie rekomendacji…

Opinie o produkcie

Ocena: 5 (2 oceniających)

1 - 2 z 2 opinii

 • Ocena:5
  Paweł Banaś/2013-01-31

  Bardzo mi przypadła do gustu ta powieść - za ciekawą intrygę, a przede wszystkim za klimat antyku, ale nie tego ugładzonego, znanego z posągów i mozaik, tylko takiego ludzkiego, że można poczuć jak to drzewiej bywało między zwykłymi ludźmi, nie tylko królami i dziejopisami. Naprawdę warto przeczytać.

 • Ocena:5
  Michał Duszak/2012-11-05

  Bardzo dobra powieść kryminalna napisana z dbałością o oddanie realiów epoki. Gdyby tak uczono historii starożytnej! Co nieczęste, czytelnik ma szanse wyprzedzić w swych podejrzeniach głównego bohatera.

1 - 2 z 2 opinii