Wpisz kod
Wyszukiwarka
Koszyk jest pusty.

Magiczna Biblioteka Bibbi Bokken – ebook

TANIEJ 7 %

Jostein Gaarder   Klaus Hagerup  

31.10.2018

31.10.2018

polski

216

Czarna Owca

9788381430470

Ocena: 5 (1 oceniający) Oceń produkt

 • EPUB
 • MOBI

Opis

Książki to przygoda!

Nils mieszka w Oslo, Berit w Fjaerland na zachodzie Norwegii. Piszą do siebie listy w książce, którą wysyłają pocztą. Pewnego dnia Berit widzi, jak tajemniczej damie wypada z torebki list. Czyta go ukradkiem. Jest w nim mowa o książce, która ukaże się dopiero w przyszłym roku.

Kto napisał ten niezwykły list? Czy można trzymać w ręku książkę, która dopiero zostanie wydana? I kim jest Bibi Bokken? Dlaczego w jej domu nie ma książek, chociaż wiadomo, że je zbiera?

Nils i Berit szukają nie tylko tajemniczej książki, ale także magicznej biblioteki. Poszukiwania zaprowadzą Nilsa i Berit w świat książek, który narodził się przed kilkoma tysiącami lat, kiedy wymyślono pierwsze litery.

Książka to magiczny świat, pełen malutkich znaków, które potrafią ożywić zmarłych, a żywym zapewnić życie wieczne. To niepojęte, fantastyczne i "magiczne", że dwadzieścia sześć liter w alfabecie da się złożyć na tyle sposobów, że zapełnią długie półki z książkami i zabiorą nas w świat, który nigdy się nie kończy. Wciąż rośnie i rozszerza się, dopóki na tej ziemi istnieć będą ludzie. Popatrzyłem na ściany, przez moment wydawało mi się, że wszystkie książki spoglądają na mnie, jak gdyby były żywe, i wołają:

- Chodź do nas, nie bój się, chodź!

Nagle poczułem ogromny głód, ale nie chciało mi się jeść. Poczułem głód wszystkich tych słów ukrytych na półkach.

-fragment

Magiczna Biblioteka Bibbi Bokken - ebook

32,54 zł 34,99 zł
?
Ładowanie rekomendacji…

Opinie o produkcie

Ocena: 5 (1 oceniający)

1 - 1 z 1 opinii

 • Ocena:5
  Iwona /2018-11-08

  "Książka to magiczny świat, pełen malutkich znaczków, które potrafią ożywić zmarłych, a żywym zapewnia życie wieczne. To niepojęte, fantastyczne i magiczne, że 26 liter w alfabecie da się złożyć na tyle sposobów, że zapełniają długie półki z książkami i zabiorą nas w świat, który nigdy się nie kończy."

  Czy odwiedziłeś kiedyś bibliotekę, gdzie jest pokój z książkami, które nie zostały jeszcze napisane?
  Jeśli nie to udaj się do Norwegii, a jak jest zbyt daleko to koniecznie przeczytaj tę pozycję.
  Jostein Gaarder wpadł na świetny pomysł, aby poprzez tajemnicze przygody dwójki dzieci Nilsa i Berit zabrać nas w podróż do słów i książek. Pozycja zarówno dla dzieci oraz dorosłych, dla wszystkich, którzy chcą wejść w świat związany z tą tematyką. Jest tu wiedza o książkach, bibliotece i historii. Zmieszana dodatkowo z przygodą, tajemnicami i intrygami. W listach kuzynów często znajdziemy nazwiska znanych pisarzy i sławne tytuły książek, które sprawiają, że zechcemy do nich sięgnąć.
  Bardzo przyjemna lektura :)

1 - 1 z 1 opinii