Wpisz kod
Wyszukiwarka
Koszyk jest pusty.

Matka Polka – ebook

TANIEJ 7 %

Anne Applebaum   Paweł Potoroczyn  

09.09.2020

02.09.2020

polski

207

OsnoVa

Ocena: 5 (1 oceniający) Oceń produkt

  • EPUB
  • MOBI

Opis

Paweł Potoroczyn rozmawia z Anne Applebaum, jedną z najwybitniejszych współczesnych dziennikarek, laureatką Pulitzera za książkę "Gułag, zajmującą się totalitaryzmem, II wojną światową i historią ZSRR. Urodzona w Waszyngtonie, na drugą ojczyznę wybrała sobie Polskę. W 1992 roku poślubiła Radka Sikorskiego. Wspólnie zamieszkali w Chobielinie pod Bydgoszczą. W książce „Matka PolkaApplebaum po raz pierwszy opowiada o swoich życiowych wyborach, fascynacji Rosją, stosunku do Polski i Polaków.

Matka Polka - ebook

46,41 zł 49,90 zł
?
Ładowanie rekomendacji…

Opinie o produkcie

Ocena: 5 (1 oceniający)

1 - 1 z 1 opinii

  • Ocena:5
    Tomasz Budyta/2020-11-17

    „Matka Polka” to zapis rozmowy menadżera kultury i dyplomaty Pawła Potoroczyna z Anne Applebaum, która większej części polskiej opinii publicznej znana jest jako żona byłego ministra spraw zagranicznych Radosława Sikorskiego. Węższe grono czytelników kojarzy autorkę ze świetnymi analizami sytuacji politycznej we Wschodniej Europie, które publikuje na łamach prestiżowych pism brytyjskich i amerykańskich oraz z doskonałych monografii poświęconych historii komunistycznej Rosji.
    Tytuł „Matka Polka” zdaje się sugerować, że książka będzie rozmową o życiu osobistym, fascynacji Polską i życiu w naszym kraju. Tymczasem tematyka rozmów może zaskoczyć czytelnika oczekującego głównie smaczków z prywatnego życia państwa Sikorskich. Takie też oczywiście są, jak też i opowieść o dzieciństwie w Waszyngtonie, młodzieńczych wyborach i fascynacjach, pierwszych podróżach do Europy i, w końcu, decyzji o pozostaniu tu na stałe. Niemniej to, co czyni tę lekturę niezwykle ciekawą, to rozdziały, w których Applebaum przedstawia swoje opinie o dzisiejszej sytuacji na świecie, kondycji społeczeństw i człowieka. Czyni to z niezwykłą erudycją, znajdując paralelne procesy historyczne, porównując choćby postęp poprzednich epok z współcześnie rozwijającymi się technologiami informatycznymi. Anne Applebaum odpowiada na pytania o współczesną Rosję, filozofię działania jej władz i niejawne ingerencje w politykę krajów zachodnich. Niezwykle celnie analizuje również sytuację polityczno – społeczną w Stanach Zjednoczonych ( jeszcze przed wyznaczeniem przez demokratów ich kandydata do rywalizacji z Donaldem Trumpem). A w tle tych rozważań zawsze pojawia się Polska, jej sytuacja geopolityczna, interesy czy procesy wewnętrzne. Bo, jak mówi Anne Aplebaum, tu jest jej dom i ojczyzna. Taka „Matka Polka”...

1 - 1 z 1 opinii