Wpisz kod
Wyszukiwarka
Koszyk jest pusty.

Nawiedzony Dom na Wzgórzu – ebook

BestsellerTANIEJ 7 %

Shirley Jackson  

13.02.2018

13.02.2018

polski

Replika

9788376747989

Ocena: 4 (1 oceniający) Oceń produkt

 • EPUB
 • MOBI

Opis

Wejście do Domu na Wzgórzu przypomina wkroczenie w głąb umysłu szaleńca; wkrótce sami zaczynamy popadać w obłęd – Stephen King

Do starego, mrocznego i owianego złą sławą domu na wzgórzu przybywają cztery osoby: doktor Montague - znawca okultyzmu, szukający żelaznych dowodów na istnienie zjawisk paranormalnych, jego śliczna asystentka, Eleanor – młoda kobieta posiadająca sporą wiedzę na temat duchów, a także Luke - przyszły spadkobierca rezydencji. Z początku wydaje się, że będą mieć do czynienia jedynie z niewytłumaczalnymi odgłosami i zamykającymi się samoistnie drzwiami. Jednak tak naprawdę mroczny i tajemniczy dom cały czas gromadzi siły, by wybrać spośród śmiałków swoją ofiarę.

Nawiedzony Dom na Wzgórzu zaliczany jest do najważniejszych powieści grozy wszech czasów. Utwór doczekał się dwóch kinowych ekranizacji, a w 2018 roku ukaże się serial produkcji Netflix.

Nawiedzony Dom na Wzgórzu - ebook

30,60 zł 32,90 zł
?
Ładowanie rekomendacji…

Opinie o produkcie

Ocena: 4 (1 oceniający)

1 - 1 z 1 opinii

 • Ocena:4
  Carmaniola/2020-05-14

  Nietypowy horror. Naukowiec zaprasza troje młodych ludzi do Domu na Wzgórzu, w którym ponoć straszy, by zbadać czy rzeczywiście mają tam miejsce zjawiska metapsychiczne. W domu zaczynają się dziać rzeczy dziwne i trudne do wytłumaczenia, które wzbudzają w jego tymczasowych mieszkańcach strach. Nie ma tam upiorów, potworów, nie leje się krew a mimo to napięcie i poczucie zagrożenia narasta. Nie tylko w badaczach, lecz również w czytelniku. Oczekiwanie na potwora potrafi budzić większy lęk niż jego pojawienie.

  Sam dom wydaje się być stymulatorem negatywnych procesów, które burzą równowagę psychiczną lokatorów, tych najwrażliwszych doprowadzając na skraj szaleństwa. Być może dom syci się strachem i gniewem prowokując i podsycając je w mieszkańcach. Nie wiadomo właściwie, które zjawiska są prawdziwe, a które legną się w umysłach badających je ludzi.

  Najbardziej podatna na negatywne bodźce jest Eleanor, która szukając całe życie akceptacji i swojego miejsca w świecie, dopiero w Domu Na Wzgórzu, mimo budzących grozę zjawisk, czuje się częścią tego domu i otaczających ją ludzi. To ona, poza trzecioosobowym narratorem, najczęściej zabiera głos i to obserwacja jej procesu popadania w szaleństwo jest największym koszmarem.

  Ta powieść to swego rodzaju studium samotności i szaleństwa.

1 - 1 z 1 opinii