Wpisz kod
Wyszukiwarka
Koszyk jest pusty.

Niedaleko Kilimandżaro – ebook

TANIEJ 7 %

Marian Kowalski  

24.08.2012

23.02.2010

polski

142

E-bookowo

978-83-62041-56-5

  • EPUB
  • PDF
  • MOBI

Mikropowieść obyczajowa o odkrywaniu w sobie człowieczeństwa w najbardziej niespotykanych momentach oraz o pokonywaniu swoich słabości.

Bohaterkę, Irenę, poznajemy w momencie, gdy postanawia – mimo sprzeciwu rodziców – odejść z rodzinnego domu. Chce zamieszkać z Longinem Czyżem – swoim nauczycielem historii, a przede wszystkim mężczyzną, którego pokochała z całego serca. Bohaterce, która wcześniej obcowała raczej z antywzorem mężczyzn, Czyż wydaje się kochankiem z marzeń. Rzeczywistość nie jest jednak tak różowa i – by ratować związek – kobieta postanawia udać się wraz z ukochanym w rejs statkiem wzdłuż wybrzeży Afryki. Na statku spotyka jednak Łukasza – swoją pierwszą wielką miłość. Zerwała z nim, ponieważ ją oszukał, teraz jednak – po przemianie, którą przeszedł – Łukasz bardzo jej imponuje. Longin tymczasem okazuje się mściwy i małostkowy. Ale to tylko początek przygody, bo kiedy statek, którym podróżuje cała trójka, zostanie uprowadzony przez somalijskich piratów, nic nie będzie już takie, jak dawniej…

Opis

Mikropowieść obyczajowa o odkrywaniu w sobie człowieczeństwa w najbardziej niespotykanych momentach, o pokonywaniu swoich słabości i o tym, że bycie człowiekiem objawia się w najmniej oczekiwanych momentach, kiedy łatwo sprawdza się powiedzenie, że „przyjaciół poznaje się w biedzie”.
Bohaterkę Irenę poznajemy w momencie, gdy postanawia odejść z domu rodzinnego do mężczyzny, chce z nim zamieszkać w związku partnerskim, mimo sprzeciwu i niezadowolenia rodziców. Obiektem jej zauroczenia jest jej nauczyciel historii, Longin Czyż. To pod jego wpływem jako uczennica pilnie studiuje historię, by w końcu kontynuować naukę na studiach.

Historia o Irenie przeplatana jest jej wspomnieniami, wiele z nich dotyczy szkoły. Wychowawczyni — polonistka — często powtarzała swoim podopiecznym, by podążali ku szczytom.
Irena nie miała najlepszych wzorów małżeńskiego pożycia ani wzoru mężczyzny, do którego powinna dążyć. Wydaje się jej, że z Longinem stworzy lepszy związek, niż widziała w swoim rodzinnym domu. Longin w nagrodę za tytuł nauczyciela roku otrzymuje rejs statkiem wzdłuż niebezpiecznych wybrzeży Afryki, gdzie można spotkać somalijskich porywaczy. Ponieważ związek Ireny z Longinem nie sprawdzał się, dziewczyna namawia swego partnera, żeby tę podróż odbyli wspólnie z dopłatą za udział Ireny w tej eskapadzie. Na statku Cartagena Irena spotyka pierwszą jeszcze szkolną miłość, Łukasza, z którym zerwała, gdy odkryła jego drobne oszustwo. Łukasz od tamtej chwili przeszedł wielką przemianę, w wielu przypadkach imponuje Irenie. Inaczej jest z Longinem, który okazuje się małostkowy i mściwy. Cartagena zostaje uprowadzona przez somalijskich piratów. Podczas przebywania na łodzi Dżuba Longin poznaje Tamarę, Rosjankę, córkę kapitana, uprowadzoną ze statku Lena. Longin bez skrupułów romansuje z nią na oczach Ireny. Łukasz, przy biernym zachowaniu Longina, ratuje z opałów Irenę. Przy nadarzającej się okazji Longin odchodzi z Tamarą, a Łukasz z Ireną przeżywają prawdziwie afrykańską przygodę, w trakcie której powraca uczucie z czasów szkolnych.

Pierwszoplanowe postacie stają przed wielu wezwaniami, a w finale mikropowieści widzą przed sobą na horyzoncie szczyt Kilimandżaro.

Niedaleko Kilimandżaro - ebook

13,86 zł 14,90 zł
?
Ładowanie rekomendacji…

Opinie o produkcie

Ocena: 0 (0 oceniających)

Bądź pierwszą osobą, która doda opinię!