Wpisz kod
Wyszukiwarka
Koszyk jest pusty.

Pan Mercedes – ebook

TANIEJ 38 %

Stephen King  

11.06.2014

polski

576

Wydawnictwo Albatros

978-83-7985-056-3

Ocena: 4.7 (3 oceniających) Oceń produkt

 • EPUB
 • MOBI

Opis

Debiut Stephena Kinga w gatunku kryminału detektywistycznego. Brady, nazywający sam siebie „sprafcą”, pokochał dotyk śmierci pod kołami Mercedesa i chce poczuć go ponownie. Jeśli kolejna misja Brady’ego się powiedzie, zabije tysiące osób. Tylko Bill Hodges wraz z dwójką sprzymierzeńców może zatrzymać mordercę, zanim ten uderzy ponownie. Kto kryje się pod pseudonimem Pan Mercedes i jak go odnaleźć?

Światowa premiera – 3 czerwca 2014 r.

Polska premiera – 4 czerwca 2014 r.

Pan Mercedes - ebook

21,00 zł 32,30 zł
?
Ładowanie rekomendacji…

Opinie o produkcie

Ocena: 4.7 (3 oceniających)

1 - 3 z 3 opinii

 • Ocena:4
  Jacek Zadrożny/2018-09-13

  Od samego początku wiemy, kim jest Pan Mercedes i że jest szalony. To jednak wcale nie poprawia sytuacji czytelnika, bo on nie zachowuje się racjonalnie. No cóż - jest ptzecież szalony. A im bardziej poznajemy samego Pana Mercedesa i jego życie prywatne, tym bardziej tracimy pewność, co zrobi dalej. Pozornie realizuje konsekwentnie plan i wygląda na geniusza zbrodni, a tak naprawdę reaguje emocjonalnie i zaskakuje nie swoją przebiegłością, a raczej zmiennością. Książka trzyma w napięciu do samego ońca, który był dla mnie niespodziewany. Bo Pan Mercedes nie jest jedynym szaleńcem w tej książce. Jest ich więcej i ich zachowania też mają wpływ na fabułę. A czasem nawet ludzie stabilni chociaż na moment zachowują się nieracjonalnie. Dobra, chociaż nie nadmiernie oryginalna fabuła, świetnie opisane postacie i dużo frajdy z czytania.

 • Ocena:5
  Rafał Sobaszkiewicz/2014-09-16

  Jestem fanem Stephena Kinga, przeczytałem bodaj wszystkie jego powieści i opowiadania, także te pozycje, których był współautorem. Ceniłem go dotąd przede wszystkim za specyficzny klimat grozy, jaki stwarzał, nie epatując czytelnika potworami, lecz przede wszystkim złem, który czai się tuż za rogiem, w otaczającym nasz zwykłym świecie.
  Czy taki klimat grozy można znaleźć w pierwszej powieści kryminalnej Stephena Kinga? Zdecydowanie tak. Chociaż w tym utworze nie ma zjawisk nadnaturalnych, tytułowy Pan Mercedes to nie zabójcza Christine, to jednak także tutaj zło jest blisko - mordercą okazuje się osoba, którą każdy z nas może spotkać na ulicy, a nawet zaprosić do swojego domu.

 • Ocena:5
  Marta 77/2014-09-15

  No cóż innego można się spodziewać po Kingu,książka jest po prostu świetna.Wspaniały debiut w tym gatunku. Polecam.

1 - 3 z 3 opinii