Wpisz kod
Wyszukiwarka
Koszyk jest pusty.

Pape Satan aleppe – ebook

TANIEJ 7 %

Umberto Eco  

27.09.2017

27.09.2017

polski

536

Rebis

9788380628588

Ocena: 5 (1 oceniający) Oceń produkt

  • EPUB
  • MOBI

Opis

Kryzys ideologii, kryzys partii, niepohamowany indywidualizm… Tak wygląda świat, w którym żyjemy. Eco bierze pod lupę dobrze znane bolączki płynnego społeczeństwa: dwulicowość polityki, obsesję na punkcie widoczności medialnej, której niemal wszyscy ulegamy, całkowitą symbiozę z naszymi telefonami komórkowymi, kiepski pozom edukacji. A także wiele innych tematów, które z charakterystyczną dlań przewrotnością poruszał w pełnych błyskotliwego dowcipu i celnych puent felietonach „La Bustina di Minerva” publikowanych na łamach tygodnika „L’Espresso”. Niniejszy wybór obejmuje artykuły z ostatnich piętnastu lat życia uczonego.

Uznałem, że ów cytat z Boskiej Komedii doskonale nadaje się na tytuł tego zbioru, który nie tyle z mojej winy, ile z winy naszych czasów jest niejednorodny, idealnie zarazem oddając płynny charakter tych piętnastu lat.- Ze Wstępu Autora 

Pape Satan aleppe - ebook

37,11 zł 39,90 zł
?
Ładowanie rekomendacji…

Opinie o produkcie

Ocena: 5 (1 oceniający)

1 - 1 z 1 opinii

  • Ocena:5
    Demiurg/2018-12-29

    Płynne społeczeństwo przyjmuje kształt naczynia, w którym się znajduje. Naczyniem stają się moda, trendy, osiągnięcia nauki, panujące obyczaje, w końcu przekonania każdego z nas. Kształt naczynia staje się coraz bardziej złożony, a przez to nieczytelny do tego stopnia, że zapytany - z trudem odpowiadam, co mogą przypominać mi te połączone ze sobą linie? Staram się zrozumieć, ale nie pozostawiam sobie złudzeń, że nigdy nie uda mi się tego osiągnąć. Dlaczego? Bo jest to płynne społeczeństwo, które przecieka przez palce, gdy próbuję chwycić to, czego pochwycić się nie da; które oślepia rzucając prosto w oczy nieskończenie wiele pytań i tyleż samo odpowiedzi; które ogłusza, gdy chcę poznać prawdę. Jednak wciąż w nim jestem, przeżywam każdy dzień i pozostanę. Polecam lekturę tej książki.

1 - 1 z 1 opinii