Wpisz kod
Wyszukiwarka
Koszyk jest pusty.

Pies jest miłością. Dlaczego i jak twój pies cię kocha – ebook

BestsellerTANIEJ 7 %

Clive D.L. Wynne  

11.03.2020

11.03.2020

polski

304

Wydawnictwo Marginesy

978-83-66335-95-0

Ocena: 5 (1 oceniający) Oceń produkt

  • EPUB
  • MOBI

Opis

Czy twój pies cię kocha?

Każdy miłośnik psów zna to uczucie. Wilgoć wszędobylskiego psiego nosa, ciepło leżące u naszych stóp, nie mówiąc o piskach, gdy chcą wskoczyć na łóżko albo cieszą się na nasz widok. Wydaje się to oczywiste, że nasze psy naprawdę nas kochają. Ale od lat naukowcy opierają się temu wnioskowi, ostrzegając przed antropomorfizacją naszych zwierząt.

Oto jednak nadchodzi Clive Wynne, pionierski psi behawiorysta, którego badania pomagają zapoczątkować nową erę: taką, w której miłość, a nie inteligencja czy uległość, stanowią sedno relacji człowiek–pies. Czerpiąc z najnowocześniejszych badań przeprowadzanych w swoim laboratorium i innych ośrodkach na całym świecie, Wynne pokazuje, że sednem każdego psa są uczucia, wypełniające je od pyszczków i ogonów przez ich mózgi, hormony, aż po DNA. Ta naukowa rewolucja mówi więcej o unikalnym pochodzeniu psów, ich zachowaniu, potrzebach i ukrytych głębiach, niż moglibyśmy sobie wyobrazić. Jak choćby to, że psy zwyczajnie lubią szwendać się w naszym towarzystwie, a gdy nie mają się do kogo przytulić, stają się osowiałe i dziczeją.

Ludzka, pouczająca książka "Pies jest miłością" to niezbędna lektura dla każdego, kto kiedykolwiek kochał psa – i doświadczył cudu bycia kochanym.

"Wciągająca i fascynująca! Po lekturze każdy jest radosny, lepiej poinformowany oraz pełen głębszego uznania dla naszych niesamowitych psich towarzyszy i ich nieokiełznanej zdolności do kochania."
Cat Warren, autorka bestsellera "What Dog Knows"

"Nauka w końcu wyjawia psią tajemnicę: wyjątkową zdolność do kochania, która odróżnia psy od wszystkich innych zwierząt. Znakomita książka."
John Bradshaw, autor bestsellerów "Zrozumieć kota" i "Zrozumieć psa"

Pies jest miłością. Dlaczego i jak twój pies cię kocha - ebook

28,74 zł 30,90 zł
?
Ładowanie rekomendacji…

Opinie o produkcie

Ocena: 5 (1 oceniający)

1 - 1 z 1 opinii

  • Ocena:5
    BaKa/2020-12-07

    Obowiązkowa pozycja dla każdego, kto uważa się za miłośnika psów, ale również dla tych, którzy swoją przygodę z psim towarzyszem dopiero planują zacząć. Książka polecana przez behawiorystów (również przez nich czytana). To nie jest poradnik, nie dowiemy się z niego, jak wychować swojego psa albo, co zrobić, żeby bardziej nas kochał. Autor skrupulatnie przeprowadza czytelnika, przez kolejne etapy prowadzonych przez niego badań nad behawiorem psów. Pokazuje jak doszedł do wniosku, że psy kryją w sobie niezmierzone pokłady miłości. Miłości do ludzi, ale nie tylko. Opisuje eksperymenty, które m.in. dowodzą, że podczas patrzenia na bliską osobę w psim organizmie zachodzą te same procesy, co w organizmie osoby zakochanej. Zwraca również uwagę na wiele ważnych kwestii związanych z naszym podejściem do psa i jego przodków. Podważa zasadność, mam nadzieję już coraz rzadziej stosowanej, tzw. teorii dominacji. Podkreśla potrzebę zrewidowania naszego podejścia do koegzystencji z psem, który nie powinien być już dla nas jedynie towarzyszem wykorzystywanym do polowania czy stróżowania, ale także żywą istotą zdolną do kochania, potrzebującą bliskości i gotową do przelania na nas swojej wielkiej miłości. My natomiast jesteśmy zobowiązani dać tej istocie wszystko, co niezbędne do szczęśliwej i spokojnej egzystencji. Autor porusza również temat schronisk (przewija się praktycznie przez cala książkę) skupiając się na schroniskach w Stanach Zjednoczonych; część rozdziału przeznacza również na zrewidowanie naszego, człowieczego, podejścia do psów rasowych. Są w książce momenty, które niezwykle wzruszają, ale znajdą się też fragmenty, które zaskoczą nie jednego (nawet obytego z tematem) czytelnika. Pomimo, że znajduje się tu duża dawka wiedzy naukowej popartej opisami różnorodnych eksperymentów przeprowadzanych na zwierzętach w różnych częściach globu (możliwych do przeprowadzenia na naszym psie), książkę czyta się naprawdę łatwo i przyjemnie.

1 - 1 z 1 opinii