Wpisz kod
Wyszukiwarka
Koszyk jest pusty.

Przejęcie – ebook

TANIEJ 7 %

Wojciech Chmielarz  

12.11.2014

12.11.2014

polski

392

Czarne

9788375368888

Ocena: 5 (1 oceniający) Oceń produkt

  • EPUB
  • MOBI

Opis

Środek upalnego lata, Kolumbia. Grupa Polaków wybranych do reklamy Coca-Coli spędza wakacje życia w luksusowym hotelu nad oceanem. Ale kiedy beztroscy turyści dostaną od Kolumbijczyków propozycję nie do odrzucenia, raj zmieni się w piekło. I nie wszyscy wrócą z tej podróży…

Sobota nad ranem, w Warszawie wstaje świt. Słychać śpiew ptaków i szum rzeki. Z mostu Gdańskiego zwisa ciało mężczyzny – rozpruty brzuch, ręce skrępowane na plecach, a w dłoni orzeszek ziemny. W skorupce.

W dynamicznej, pełnej napięcia i zaskakujących zwrotów akcji powieści z dobrze już znanym komisarzem Jakubem Mortką w roli głównej Wojciech Chmielarz potwierdza, że jest jednym z najlepszych autorów kryminałów młodego pokolenia.

Pióro Chmielarza sprawia, że chciałoby się wypić z komisarzem Jakubem Mortką parę kieliszków, porozmawiać o tym i owym. Na przykład o talentach jego twórcy. Świetne! Proszę o następny tom.

Michał Komar

Przejęcie - ebook

25,95 zł 27,90 zł
?
Ładowanie rekomendacji…

Opinie o produkcie

Ocena: 5 (1 oceniający)

1 - 1 z 1 opinii

  • Ocena:5
    Bociek/2017-08-31

    No! Tym razem to pan Chmielarz przesadził! Troszkę kryminałów to ja w życiu przeczytałem, w tym bardzo wiele napisanych na bardzo wysokim poziomie, ale poza Agathą Christie (która jak wiadomo grała z czytelnikami nieczysto), nikt dotąd aż tak mną nie zakręcił. Nie dość, że przez całą książkę nie potrafiłem wytypować zleceniodawcy, to nawet nie byłem w stanie ustalić motywów działania. Autor stworzył naprawdę znakomitą intrygę i skutecznie poplątał wszystkie tropy. Na koniec wszystko okazuje się logiczne, a fakty wzajemnie do siebie pasują i to jest moim zdaniem przejaw talentu literackiego pisarza. Nie sztuką jest stworzyć rozwiązania poprzez deus ex machina (jak robił to Remigiusz Mróz w cyklu o komisarzy Forście), natomiast artyzmem jest stworzenie spójnego i logicznego zakończenia. Wojciech Chmielarz tę sztukę opanował i o ile w jego poprzednich, równie dobrych, książkach dało się jeszcze odgadnąć pewien obraz całości, o tyle w "Przejęciu" ogrom rozmaitych wątków czyni to niesamowicie trudnym. Na dodatek główny bohater, pomimo rozwiązania zagadki, nie odkrywa całego obrazu i o pewnych zdarzeniach zwyczajnie nie wie. Jestem zachwycony powieściami Wojciecha Chmielarza i wkrótce zamierzam przeczytać wszystkie pozostałe, bo naprawdę warto.

1 - 1 z 1 opinii