Wpisz kod
Wyszukiwarka
Koszyk jest pusty.

Sonata z Auschwitz – ebook

CENA NEXTO

Luize Valente  

14.10.2020

14.10.2020

polski

400

Bukowy Las

9788380742901

Ocena: 4 (1 oceniający) Oceń produkt

  • EPUB
  • MOBI

Opis

W pewien październikowy dzień 1944 roku na terenie obozu zagłady Auschwitz przychodzi na świat dziewczynka o imieniu Haya. Niedługo potem młody niemiecki oficer komponuje dla niej sonatę.

Kilka dekad później Amália, Portugalka o niemieckich korzeniach, po raz pierwszy w życiu spotyka w Berlinie swoją niemal stuletnią prababkę i zaczyna odkrywać karty nazistowskiej przeszłości rodziny. Dowiedziawszy się, że jej dziadek, którego dawno uznano za zmarłego, być może żyje na drugim końcu świata, w Rio de Janeiro, młoda kobieta wyrusza w podróż do Brazylii, by wyjaśnić rodzinne tajemnice, które na zawsze miały zostać nieodkryte.

W Rio de Janeiro poznaje parę ocalałych z Holocaustu Żydów, Adelę i Enocha, którzy przybliżają jej dramatyczne wydarzenia z czasów Zagłady oraz skomplikowane powojenne losy. Amália będzie musiała poskładać wszystkie elementy układanki, żeby dojść do prawdy. Tylko czy jest na nią gotowa?

Sonata z Auschwitz to powieść łącząca historię ze współczesnością i dwie przeplatające się i uzupełniające opowieści rodzinne, by ujawnić najlepsze, a także najbardziej okrutne oblicza ludzkości.

Sonata z Auschwitz - ebook

32,46 zł 34,90 zł
?
Ładowanie rekomendacji…

Opinie o produkcie

Ocena: 4 (1 oceniający)

1 - 1 z 1 opinii

  • Ocena:4
    Wiesława Kamińska/2022-11-04

    Bardzo wzruszająca opowieść, co tu dużo mówić... Auschwitz i tematyka obozowa nigdy nie należała do przyjemnych. Ale kiedy pisze się o osobach, które zdołały w sobie znaleźć nutkę dobroci w obliczutak tragicznych dokonań, robi się nieco cieplej na duszy. I dla tego ciepła warto przeczytać tą książkę. Pełna tragedii, smutku, nadziei, ale także wzruszeń.

1 - 1 z 1 opinii