Wpisz kod
Wyszukiwarka
Koszyk jest pusty.

Upadek Arcymaga – ebook

TANIEJ 5 %

Przemysław Kałaska  

03.06.2012

polski

102

E-bookowo

978-93-63661-00-7

Ocena: 4 (1 oceniający) Oceń produkt

  • EPUB
  • PDF
  • MOBI

Opis

Czem – młody acz niebywale utalentowany mag – gnębiony i poniżany podczas nauki w akademii postanawia zbiec, wykradając tajemnice swych mistrzów. Jak się jednak niebawem okazuje nauczyciele nie mają zamiaru pozwolić mu odejść bez walki. W pogoń za zbiegiem wyrusza Nia, akademicka miłość Czema. Czy zdesperowany chłopak zdoła obronić swą nowo zdobytą wolność i nakłonić ukochaną do porzucenia dotychczasowych mentorów? Jak zakończy się pierwsza desperacka próba wypowiedzenia lojalności czarnoksięskiej elicie? Odpowiedź znajdziecie w tej pełnej zwrotów akcji powieści o zaskakującym zakończeniu.

 

Chęć pisania książek towarzyszyła mi przez całe dzieciństwo. Możliwość tworzenia nowych światów, w których nie obowiązują prawa i zasady naszej szarej rzeczywistości. Wówczas podejmowałem nieśmiałe próby literackie, których efekty niestety zaginęły. Impuls do rozwinięcia twórczości pojawił się w czasach gimnazjum, kiedy to zacząłem pisać do gazetki szkolnej.

Najpierw wydałem serię komiksową, nieco później zrodziła się koncepcja stworzenia serialu literackiego Smoczy Szmaragd. Do napisania powieści Wróg z Przeszłości  umotywowała mnie i dała natchnienie niezbyt dobrze zakończona osobista historia, w której główne role odegrałem wraz z koleżanką z klasy. By uhonorować pamięć tych wydarzeń i w pewnym stopniu nadać im szczęśliwe zakończenie, pozwoliłem sobie nie zmieniać imion bohaterów. Reszta historii stała się literackim odniesieniem oraz metaforą. Kolejny rok nie zaowocował w sukcesy osobiste.

Pierwsze liceum, do jakiego trafiłem, okazało się miniaturową wersją reżimu autorytarnego pod maską pięknych obietnic, kryjącego ofiary zbrodni intelektualnych oraz opresji. Właśnie w tym siedlisku zepsucia i degeneracji napisałem powieść przygodową, którą być może jeszcze zaprezentuję. Upadek Arcymaga, który stał się mym literackim debiutem, powstał później, gdy – niby senny koszmar – powrócił dramat czasów gimnazjalnych, który zmotywował mnie do stworzenia Wroga z Przeszłości.

Co prawda moje drugie liceum było dokładną odwrotnością pierwszego, jednak esencja problemu była innej natury. Tym razem dramat trwał dwa lata i był bardziej intensywny. Bohaterowie i sceneria się zmienili, zmieniły się również charaktery, jednak esencja tragedii pozostała ta sama. Przeżycia całego okresu liceum natchnęły mnie do napisania Upadku Arcymaga. Dzieła rewolucyjnego jeśli chodzi o świat Fantazy. Historia ukazana w Upadku Arcymaga jak cały świat Fantazy posiada jedynie luźne odniesienia do rzeczywistości, jest to przede wszystkim opowieść o Miłości oraz Walce z Systemem, który morduje marzenia.
Przemysław Kałaska

Upadek Arcymaga - ebook

11,40 zł 12,00 zł
?
Ładowanie rekomendacji…

Opinie o produkcie

Ocena: 4 (1 oceniający)

1 - 1 z 1 opinii

  • Ocena:4
    M/2012-09-07

    Ciekawa książka.

1 - 1 z 1 opinii