Wpisz kod
Wyszukiwarka
Koszyk jest pusty.

Wdowinek – ebook

TANIEJ 7 %

Anna Fryczkowska  

13.02.2019

13.02.2019

polski

304

Świat Książki

9788381393157

Ocena: 4 (1 oceniający) Oceń produkt

  • EPUB
  • MOBI

Opis

Aniela, po dziesięciu latach nieobecności, wraca do rodzinnego miasteczka na pogrzeb dorosłego brata. Wpadła tu tylko na chwilę, ale pechowy zbieg okoliczności sprawia, że będzie musiała zostać na dłużej i stawić czoło demonom przeszłości i własnej rodzinie.

Co się stało, że Aniela opuściła rodziców? Skąd ta dwudziestoośmiolatka ma w sobie tyle gniewu? Dlaczego przez dziesięć lat nie kontaktowała się z domem i udawała, że jest znikąd?

Z jakiego powodu większość kobiet w jej rodzinnym miasteczku obywa się bez mężów? Jaką tajemnicę skrywa trzymający się od lat razem klub kobiet, do którego należy matka Anieli, zwany Sobótkami? Dlaczego dziesięcioletni syn sąsiadów, Mareczek, wiecznie stoi pod płotem? I do kogo należy czaszka, którą pies wykopał w lesie?

Narracja prowadzona jest przez kilka osób w różnych planach czasowych. Mówią Aniela i jej matka, dziesięcioletni Mareczek i miejscowa nauczycielka. Z tego wielogłosu rekonstruujemy przerażającą tajemnicę miejsca.

Opowieść nie tylko o przemocy domowej, lecz także o relacji matki i córki. O rodzinnych tajemnicach. O kobietach doprowadzonych do ostateczności. O dojrzewaniu i przebaczeniu rodzicom.

Opinie

Wdowinek - ebook

27,81 zł 29,90 zł
?
Ładowanie rekomendacji…

Opinie o produkcie

Ocena: 4 (1 oceniający)

1 - 1 z 1 opinii

  • Ocena:4
    Halina Grice/2019-04-22

    Wdowinek - miałam ogromne oczekiwania, myślałam, że dostanę naprawdę dobry thriller psychologiczny, a dostałam płaską książkę obyczajową, której nie udało się wywołać we mnie żadnych emocji. Bardzo przewidywalna i bardzo schemtyczna. Andżelika opuszcza dom rodzinny jako nastolatka i nie pokazuje się w nim przez 10 lat. Wraca na pogrzeb brata każe się nazywać Anielą i oczywiście cały jej świat się zmienia. Odkrywa tajemnice swojej matki i jej przyjaciółek, rozwiązuje zagadki z przeszłości. Zagadki, które ja rozwiązałam mniej więcej w połowie książki. Brzmi znajomo? Jak wiele jest takich książek? Niektóre są napisane dobrze, niektórym jednak wiele brakuje. Wdowinek należy niestety do tej drugiej kategorii.
    Jedyną zaletą Wdowinka jest to, że czyta się szybko i napisana jest ładnym językiem. Dla mnie książka na odprężenie. Przeczytać, zrelaksować się w trakcie czytania i zapomnieć.

1 - 1 z 1 opinii