Wpisz kod
Wyszukiwarka
Koszyk jest pusty.

Z Lublina donoszą. Ohydny mord – ebook

TANIEJ 7 %

Mariusz Gadomski  

13.12.2019

13.12.2019

polski

224

Psychoskok

978-83-8119-636-9

Ocena: 5 (1 oceniający) Oceń produkt

  • EPUB
  • PDF
  • MOBI

Opis

Godziny spędzone w bibliotekach i archiwach, pożółkły papier, zatarty druk i nieco karkołomne językowo sformułowania w stylu: „Donoszą nam, iż dzięki sprężystemu śledztwu....”, okazały się koktajlem nader inspirującym do wskrzeszenia kilku autentycznych historii kryminalnych, które albo popadły w zapomnienie, albo żyją swoim życiem jako legendy miejskie, zupełnie nieraz na bakier z faktami.

Utwory kryminalne, a ściślej rzecz ujmując opowieści o morderstwach – bo o nich tu mowa – są to, tak naprawdę, schematyczne historie. Niezależnie od tego jak bardzo zawikłana jest ich intryga (wymyślona przez autora lub wyreżyserowana przez życie), w ostatecznym rozrachunku wszystko sprowadza się do pożądania, urojeń, chęci zysku, zemsty, poczucia krzywdy i poczucia zagrożenia. Wszystkie historie opisujące zbrodnie są więc w pewnym sensie wariacjami na ten sam temat.

Zasięg terytorialny niniejszego pitavala jest szerszy niż Lublin, z którego „donoszą o ohydnym mordzie”. Obejmuje – obszar dawnej Guberni Lubelskiej”

 

 

Z Lublina donoszą. Ohydny mord - ebook

23,16 zł 24,90 zł
?
Ładowanie rekomendacji…

Opinie o produkcie

Ocena: 5 (1 oceniający)

1 - 1 z 1 opinii

  • Ocena:5
    Renata/2022-07-13

    Mieszkam koło Lublina i codziennie jestem w Lublinie ponieważ tu pracuje, więc tytuł książki zainteresował mnie bardzo. Sięgnęłam po nią i się nie zawiodłam. Bardzo ciekawa książka napisana doskonałym językiem. Czyta się ją bardzo szybko i z ogromną przyjemnością. Uważam, że jest to doskonała książka nie tylko dla Lublinian. Wiele ciekawych historii z naszej nie tak odległej historii.

1 - 1 z 1 opinii