Wpisz kod
Wyszukiwarka
Koszyk jest pusty.

Zawód: szpieg – ebook

TANIEJ 7 %

Paweł Reszka   Michał Majewski  

15.01.2014

15.01.2014

polski

328

Czarna Owca

9788375548136

Ocena: 3 (1 oceniający) Oceń produkt

  • EPUB
  • MOBI

Opis

Poznaj kulisy pracy oficera wywiadu.

Pułkownik Aleksander Makowski to legenda polskiego wywiadu. Syn szpiega, wychowany w Londynie oraz Waszyngtonie, stypendysta Harvardu i absolwent szkoły wywiadu w Kiejkutach. Nikt przed Makowskim nie odpowiedział aż tyle o kuchni pracy polskich szpiegów.

Pułkownik – w wywiadzie-rzece, który prowadzą Paweł Reszka i Michał Majewski – ze szczegółami relacjonuje, jak wyglądało szpiegowskie szkolenie w tajnym ośrodku w Kiejkutach. Odpowiada, jak uczono go werbować agentów, nagrywać spotkania z ukrycia i wykrywać tych, którzy go śledzą. Makowski mówi, jak wyglądały relacje PRL-owskiego wywiadu z towarzyszami radzieckimi. Opowiada o swojej pracy szpiegowskiej w Stanach Zjednoczonych i o tym, jak próbowało go zwerbować FBI.

Zdradza, jak wyglądała praca polskich „nielegałów” za granicą, przedstawia największe sukcesy i wpadki polskich szpiegów. Przez kolegów, przełożonych, ale i przeciwników Makowski (doktor prawa, znakomicie poruszający się na Zachodzie) był i jest uważany za jednego z najzdolniejszych oficerów polskiego wywiadu.

Żaden z weteranów służb specjalnych nie opowiedział do tej pory tyle i tak szczegółowo o działaniach polskiego wywiadu w ostatnich dekadach.

Zawód: szpieg - ebook

23,24 zł 24,99 zł
?
Ładowanie rekomendacji…

Opinie o produkcie

Ocena: 3 (1 oceniający)

1 - 1 z 1 opinii

  • Ocena:3
    Adam Grzymkowski/2014-02-03

    Dobry tytuł : zawód. Powinno się przeczytać, ale jak macie coś innego to może poczekać. Za dużo w bohaterze celebryty i po latach wyolbrzymia pewne rzeczy co widać. Częściowo sam udowadnia, niechcący oczywiście, że nie jest taka naprawdę taki dobry.

1 - 1 z 1 opinii