Wpisz kod
Wyszukiwarka
Koszyk jest pusty.

Zerwa – ebook

BestsellerTANIEJ 5 %

Remigiusz Mróz  

09.05.2018

polski

496

Wydawnictwo FILIA

978-83-8075-483-6

Ocena: 4.5 (2 oceniających) Oceń produkt

 • EPUB
 • MOBI

Opis

Ostatnia część pentalogii z Wiktorem Forstem!

Zbocza gór znów spłynęły krwią. W środku sezonu turystycznego na Rysach odnalezione zostają zwłoki starszego mężczyzny, a sposób działania sprawcy prowadzi wyłącznie do jednego wniosku: wrócił ten, którego wszyscy się obawiali.

Oprócz monety w ustach, na nagim torsie ofiary znajduje się wycięty w skórze, krwawy napis: "Revertar ad Ierusalem in misericordiis". Sytuacje komplikuje fakt, że ofiarę umieszczono na samym środku słupka granicznego, przez co śledztwo zamierzają prowadzić zarówno Polacy, jak i Słowacy.

W mieście i na szlakach wybucha panika, tymczasem Wiktor Forst budzi się w zakopiańskim szpitalu. Nie pamięta, co działo się z nim, od kiedy opuścił Polskę, by sprawdzić, co znajduje się w pewnej skrytce pocztowej…

Zerwa - ebook

28,40 zł 29,90 zł
?
Ładowanie rekomendacji…

Opinie o produkcie

Ocena: 4.5 (2 oceniających)

1 - 2 z 2 opinii

 • Ocena:5
  JOLANTA /2018-11-02

  Opowieść o Komisarzu Forscie była ciekawa. Zaskakujące wątki i fakt trzymania czytelnika w napięciu spowodowała, że nie mogłam się oderwać od książki. Polecam przeczytać wszystkie pięć części przygód Forsta. To już koniec? Autor zapowiada, że Forst jeszcze powróci. Będę za nim tęskniła....czkam z niecierpliwoscią :)

 • Ocena:4
  Nina /2018-08-23

  Ciekawe, czy ktoś policzył wszystkie trupy w pentalogii o Wiktorze Forście. W zasadzie odetchnęłam, że to już koniec krwawego górskiego serialu, choć autor nie wyklucza, że były komisarz jeszcze może w jego książkach zagościć. Może Chyłkę w Tatry przywieje? Pasowaliby do siebie, ona rokująca (?) alkoholiczka, on rokujący (?) heroinista. Tylko prokuratorów jakby nadmiar mógłby się wtedy zrobić. Ale od czego nieujarzmiona wyobraźnia autora!

  Przyznaję, że ta wyobraźnia nieco mnie w Zerwie wymęczyła. Dla miłośników gór może i frajda. I nieustająca nadzieja, że nawet będąc kobietą po przejściach i niebacznie osunąwszy się w przepaść trzeba wierzyć w polską służbę zdrowia, że cię poskładają. Ok, lubię podstarzałego Edmunda Osicę i prokurator Dominikę Wadryś-Hansen. Dziennikarzy, jak wiadomo, nikt nie lubi, bo wredne świnie bez kręgosłupa są. Forstowi nie wybaczę, że Tatry petami i gumą do żucia zaśmieca, a mordercy-gadżeciarzowi, że polską historię kala - niech szczeźnie! Co jeszcze? Ruscy gangsterzy jak to gangsterzy, bez niespodzianek. Bracia Słowacy choć z naszymi tatrzańskimi rangersami miłością się nie darzą, ale w gruncie rzeczy fajne chłopy są. Oraz autentycznie wdzięczna autorowi jestem za zwrócenie uwagi na problemy mniejszości saamskiej, która wcale Lapończykami nazywać się nie chce. Po trylogii z Wysp Owczych to kolejny powiew Północy w prozie Remigiusza Mroza. A jak kto woli ciepłe południowe klimaty, to owszem, też są w hiszpańskim Alicante i Torrevieja. Akcja Zerwy toczy się bowiem dwutorowo: teraz - w Tatrach, i przedtem - w innych miejscach bliższej i dalszej Europy. Cały czas z dwoma zagadkami w tle: czy strącony z Orlej Perci Gjord Hansen alias Bestia z Giewontu zginął na amen, no i co z Olgą Szrebską.

  Po tak rozbudowanej scenerii oraz krwawym, tajemniczym i traumatycznym nastroju - trochę przywodzących mi na myśl klimaty Bernarda Miniera - po piętrowo zagmatwanych pomysłach Forsta na samego siebie w drodze ku odkryciu prawdy, zakończenie okazuje się raczej banalne. Ale niech tam, używając pięciostopniowej skali ocen dałabym tróję z plusem.

1 - 2 z 2 opinii