Wpisz kod
Wyszukiwarka
Koszyk jest pusty.

Pomoc publiczna udzielana przez gminy – książka

TANIEJ 5 %

Anna Wójtowicz-Dawid  

polski

256

Wolters Kluwer

9788381876605

Produkt fizyczny: Książka

Opis

W publikacji omówiono zagadnienia związane z udzielaniem pomocy publicznej w zakresie realizowania zadań przez gminy jako jednostki sektora finansów publicznych. W tym kontekście analizie poddane zostały rodzaje pomocy publicznej oraz warunki jej udzielania, w tym m.in.:
- pomoc publiczna udzielana przez gminy w formie preferencji w zakresie podatków i opłat lokalnych oraz ulg w spłacie należności,
- pomoc publiczna w dotacjach celowych,
- dofinansowanie kosztów kształcenia młodocianych pracowników,
- pomoc publiczna w zakresie gospodarki nieruchomościami,
- dokapitalizowanie przez gminę spółek publicznych,
- zawieranie umów cywilnoprawnych, w tym zamówień in-house jako pomoc publiczna.
Omówione zostały zagadnienia pomocy publicznej udzielanej przez gminy w związku z występowaniem epidemii COVID-19, w tym oparte na programach pomocowych udzielanych na podstawie przepisów ustawy dotyczącej tarczy antykryzysowej, jak również działania podejmowane indywidualnie w formie zwolnień, ulg, umarzania zaległości czy też rozkładania należności na raty.

W książce wykorzystane zostało bogate orzecznictwo Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej. Omówione zostały aspekty teoretyczne związane z pomocą publiczną, jak i praktyczne, wskazujące, w jaki sposób badać podmioty ubiegające się o pomoc publiczną, czego od nich żądać, jak liczyć intensywność udzielanej pomocy publicznej.

Pomoc publiczna udzielana przez gminy - książka

122,55 zł 129,00 zł
Ładowanie rekomendacji…

Opinie o produkcie

Ocena: 0 (0 oceniających)

Bądź pierwszą osobą, która doda opinię!