Wpisz kod
Wyszukiwarka
Koszyk jest pusty.

Procedury odwoławcze w europejskim prawie zamówień publicznych – książka

TANIEJ 7 %

Aleksandra Sołtysińska  

17.10.2021

polski

670

Wolters Kluwer

9788382461480

Produkt fizyczny: Książka

Opis

Zamówienia publiczne są jedną z dziedzin, w której doszło do wprowadzenia unijnego standardu ochrony prawnej wymaganej od prawa krajowego.

W preambułach do dyrektyw odwoławczych znajdziemy deklarację ustawodawcy unijnego o potrzebie zapewnienia odpowiedniego standardu ochrony prawnej. Dyrektywy odwoławcze ustanawiają kompleksowy system środków ochrony prawnej, które muszą być udostępnione w państwach członkowskich, zapewniających skuteczne stosowanie przepisów unijnych dotyczących udzielania zamówień.

W monografii omówiono europejski model procedur odwoławczych w zamówieniach publicznych jako narzędzie prawne zapewniające ochronę praw wykonawców i służące osiąganiu celów związanych z interesami ogólnymi.

Przykłady krajowych rozwiązań prawnych są rozpatrywane w kontekście tendencji rozwojowych europejskiego modelu, sposobu jego implementacji, interpretacji i potencjalnych dysfunkcji.

Najwięcej miejsca w publikacji poświęcono polskim procedurom odwoławczym, aczkolwiek również w perspektywie realizacji obowiązków wdrożeniowych, bez zamiaru dokładniej analizy całego polskiego modelu odwoławczego w zamówieniach publicznych.

Stan prawny na 17 lipca 2021 roku

Procedury odwoławcze w europejskim prawie zamówień publicznych - książka

138,57 zł 149,00 zł
Ładowanie rekomendacji…

Opinie o produkcie

Ocena: 0 (0 oceniających)

Bądź pierwszą osobą, która doda opinię!